Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányás. Nem bírom a hüvelyesek...

Hányás. Nem bírom a hüvelyeseket megemészteni. Ez milyen betegségekre utalhat?

Figyelt kérdés

Már korábban is észrevettem azt, hogy nem igazán bírom a hüvelyeseket megemészteni, bár vannak ebben "fokozatok". A házi lencsét, sárgaborsót, szóját - ezeket a legkevésbé. A fehér babbal még nem voltak gondok.


Tegnap ettem egy kis tofut (ami szójababból készül) - nem sokat, pár falatot, ma pedig hánytam.


Ezek utalhatnak valamilyen szervi problémára?



2020. máj. 16. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit tegnap ettél, az már nem lehetne a gyomrodban, nem tudod kihányni. Mit jelent, hogy nem bírod megemészteni? Ezek klasszikusan puffasztó ételek, ami nem szervi probléma.
2020. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam elsore, hogy “nem birom a hulyesegeket megemeszteni” :D
2020. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Liszterzekenyseg klasszikus tunete...

Semmilyen gabonat ne egyel. A bab meg lencse is gabona... a rizs is...krumpli is.

En is ezt teszem,azota nem hanyok rendszeresen.

2020. máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolso: nem azert, hogy kotekedjek, de liszterzekenyseg eseten a gluten nevu feherjere erzekeny az ember. Az pedig nincs rizsbe es babba, sot a lencsebe sem.

Lehet, hogy neked ezek elhagyasa utan nem volt panaszod es jobb a kozerzeted, de a liszterzekenyseg az teljesen mas teszta..

2020. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1. Normális esetben már reggelre valóban távoznia kellett volna a gyomortartalomnak a gyomorból előző este óta, de éppen az volt a baj, hogy ez nem történt meg. Olvastam olyat, hogy ilyesmi elő tud fordulni, mert valami, amit nem emésztett meg a gyomor, ott megáll és nem megy tovább. Ezt kellett kihánynom.

És nem voltam rosszul, nem volt semmi hőemelkedés vagy egyebek, csak éreztem, hogy egyszerűen nem megy tovább a gyomorból a cucc. Megállt. Elakadt.


#2. Mit mondana erre Freud? ;-) Hi-hi. Amúgy belegondolva nem is biztos, hogy távol áll az igazságtól, hiszen a betegségek lelki (bár szvsz mentális) eredetűek, szóval tényleg lehetséges, hogy a hülyeségeket nem bírtam megemészteni! ;-)


#3. Én nem pontoztalak le, de látom, hogy voltak, akik megtették, de én köszönöm, hogy írtál! Velem is hasonló lehet a probléma, de nekem a hüvelyesek és az olajos magvak fogyasztásánál jön elő. A gabonákkal kapcsolatban már egy ideje volt egy olyan érzésem, hogy azokat ne egyem, így elég ritkán fordultak elő az étrendemben, van, amit teljesen kiiktattam már.


Szeretném én is megjegyezni, hogy a krumpli az nem gabona és például a lencse sem, ugyanakkor valószínűleg nekem is ezeket a növényeket kell kiiktatnom az étrendemből. Ez valóban nem gluténérzékenység vagy cöliákia vagy lisztérzékenység, hanem elképzelhető, hogy valamilyen - mostanában autoimmun betegségnek nevezett - probléma. Szerencsére ezt vissza lehet fordítani, ha az ember odafigyel az étrendjére.


Mindenesetre egy tippem lett időközben: lehet, hogy valamilyen enzimhiány a probléma oka, de ha eszetekbe jut még bármi okosság, csak írjatok, mindenre nyitott vagyok.

2020. máj. 18. 19:20
 6/6 A kérdező kommentje:

Találtam egy érdekes cikket, hátha mást is érdekel:


[link]


Érdemes elolvasni szerintem.


Egy figyelemfelkeltő idézet: "Sok hüvelyes nyers állapotban erősen toxikus: a nyers vesebab két hét alatt megöli a patkányokat már az étrend 1 %-át kitevő mértékben is. A legtöbb toxin főzéssel semlegesíthető, de nem az összes."

2020. máj. 18. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!