Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet méhnyakrák? Bővebben...

Ez lehet méhnyakrák? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam a neten a méhnyakrák tüneteit, és elég sok illik rám. Pl. ezek: szorulás, derék-, hát-, és medence körüli fájdalom, néha vizelet visszatartási nehézségek, nagy mennyiségű hüvelyi folyás, és láb(csont)fájdalom. Tudom, hogy a szorulás más is lehet és a folyás normális, tulajdonképpen azon kívül, hogy elég sok, nem vettem észre más extrát. Gyakran előfordult már, hogy menstruáció szerű fájást tapasztaltam a medencém környékén, de nem jött meg mint ahogyan azt vártam volna. 16 éves múltam, és a hormonháztartásom sokszor felborul, a menstruáció is olykor-olykor kimarad. Lehet, hogy ez ettől van. Véres székletet nem észleltem. A hátammal járok gyógytornászhoz, mert a gerincemet sokszor érzem, viszont ez lehet a sportomtól (akrobatikus rock and roll)-tól is, hiszen ez a gerincnek semmilyen szempontból sem jó, hasonló okok miatt lehetett a csontfájdalom nagyon ritkán térd és boka környékén. Néha érzek csípő érzést is a hüvelyemben. Nőgyógyásznál még sosem voltam. Kéne mennem? Igaz, hogy szinte mindegyik tünetemre van külön magyarázat, és a klasszikus tünetek (pl. vérzés) nem is jelentkeztek, de lehet ez méhnyakrák előjele? Valamint még annyi, hogy kaptam méhnyakrák oltást még általánosban, bár tudom, hogy az nem véd 100%-osan. (Illetve szerintem ez nem függ össze, de ott minden ok nélkül el is ájultam, pedig előtte semmi bajom nem lett az oltásoktól.)

Valami tapasztalat, vagy hogy esetleg mi lehet ez? Bocsánat, ha hülyeségeket hordtam össze, de jól jönne egy kis megnyugtatás!



2020. máj. 23. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször is nem nagy esélye a méhnyakráknak.

Másodszor menj el nögyógyászhoz, minden évben el kellene menni. (És nem tragikus dolog, nem kell félni töle)

Harmadszor nézesd meg vele azt is, hogy nincs-e méhsüllyedésed vagy hólyag/végbélsérved - ezek is okozhatnak ilyen tüneteket, és a sportod kifejezetten elösegíti a kialakulását.

2020. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok, egy vizsgálat sosem árt.

Nem hiszem hogy az, de találkoztam már 11 éves lánnyal cisztaműtétre várva. Ha nem voltál még sosem nődokinál, lehetőleg magánorvost és nőt válassz. Az SZTK-t hanyagold. :)

2020. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miert nem a Google keresobe irod be? Es akkor valodi orvosi leirasokat lathatsz.

A humanpapilloma virus magas kockazatu torzsei okozzak, csakis szexualis uton kaphato el ez a fajtaja. Legalabb hat ev, mire rak lesz a fertozes utan.

Azert orvoshoz el lehet menni. De az internet koraban jo helyen keresnem az informaciot.

Mikor beirod a keresobe, meg ha Joska-Pista blogja is feljohet, elsok kozt lesz a Wikipedia, es ismert orvosi rendelok oldalai, ismert orvosi weboldalak leirasai.

2020. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ma 19:35-ös: ez azért nem egészen helytálló, van, aki szüz és mégis megkapja/megkapta a méhnyakrákot mindenféle szexuális ok nélkül.
2020. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!