Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Észrevettétek már, hogy...

Észrevettétek már, hogy krónikus betegek mennyire “karcsúak”? Mi az oka ennek?

Figyelt kérdés

Ismerek egy egypetéjű ikerpárt, ahol az egyik fiú szívbeteg a másik nem. Akinek baj van a szívével kb egy fejjel magasabb mint a másik, és nagyon durván vékony. A másik átlagos testalkatú. Tinédzserek, kb. 90%-ban ugyan azt eszik, ugyan annyit sportolnak stb.

Én ezt már többször észrevettem, hogy nagyon vékony barátaimról (akik amúgy rendesen esznek) kiderül, hogy van/volt valami krónikus betegségük. Nektek van ilyen ismerősötök? Tudja valaki, hogy ennek mi az oka?



2020. máj. 29. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Krónikus beteg vagyok 30 kiló plusszal. Annyira nem tűnt fel. :D
2020. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És milyen betegséggel?
2020. máj. 29. 09:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Crohn és PSC
2020. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
A tesóm is volt crohn-os és ő is elég dundi. Én nagyon asztmás meg allergiás vagyok, folyamatosan kell gyógyszereket szednem. Én épphogy csak nem esek a kórosan sovány kategóriába. Van egy barátom akinek nagyon durva ételallergiái vannak, annyira, hogy gyógyszerek nélkül belehalna, hogyha olyat enne amire allergiás. Ő is folyamatosan szedi a gyógyszert, meg kórházba jár. Ő szerintem még nálam is vékonyabb.
2020. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában az emésztőszervi súlyos betegségeben fordulnak elő vékony emberek, de pl. májcirózisban nem tuti, a has megnagyobbodik. Ne azzal foglalkozz, ki, mitől vékonyabb, mint bárki más, van elég baja, hidd el! Lehet genetikai oka, amit meg örököl az ember, de kitartó forma megtartás, ami meg állandó fogyókúra, egy életen át!
2020. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Több ilyen betegségem van,meg 20kg plusszom is .
2020. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!