Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet valaki fiatalon...

Hogyan lehet valaki fiatalon krónikus beteg?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nemrég egy cikkben olvastam, hogy a 65 felettieknek is csak 25%-a krónikus beteg és ők a legveszélyeztetettebb a koronavirus miatt. Viszont itt a gyk-n is néha olvastam már 1-2 huszonéves kérdését, hogy ennek meg annak ilyen-olyan autoimmun meg cukorbetegsége van. Ezeket az embereket ennyire nem érdekli az egészségük, hogy már fiatalon betegek? Mi lesz majd velük 70 évesen ha egyáltalán megérik majd?

2020. máj. 28. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mert sajnos bárki lehet. Születni is lehet krónikus betegen. Miért függnek ez attól, hogy érdekli-e őket az egészségük? Te tudod egyáltalán, hogy mit beszélsz?

Nem láttál még leukémiás kisgyereket, igaz? Ne is láss.

2020. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Autoimmun bélrendszeri betegségem van és kisgyerekkorom óta asztmás vagyok. Ezek örökletes betegségek, amiknek genetikai alapja van. Vagy szerinted tényleg én csináltam ezeket magamnak? Szerinted én kértem? Ha ennyire segghülye vagy biológiából, akkor tanulj egy kicsit, mielőtt itt égeted magad.. Kár, hogy az ennyire ostoba rosszindulatra nincs orvosság.
2020. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2: Nem vagyok rosszindulatú, őszintén kérdeztem. Vagy rosszul tettem fel a kérdést?
2020. máj. 28. 13:12
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket az embereket ennyire nem érdekli az egészségük, hogy már fiatalon betegek?"

eleg butasag azt gondolni hogy minden betegsek a helyeteln eletvitelbol adodik. geentikarol hallottal mar? fertozo betegsegekrol? nyilvan sok olyan betegseg van amit az ember maganak okoz, de ugyanugy van olyan is amit nem. pl nem tudom ki akarna onkent asztmas lenni, vagy autoimmun beteg. vagy rakos

2020. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég rosszul tetted fel.

Nekem is van krónikus betegségem, ami hol, jobb hol rosszabb, pedig nem rossz az életmódom.

Egy barátom pedig már 2-3 évesen rákkal küzdött, szerinted ő hol ronthatta el??

Nem krónikus, de mégis ide sorolom, mert maradandó nyomai lettek...

Pechünk volt, nem volt szerencsénk az életben, elhiheteted hogy azt bántja a legjobban aki beteg.

2020. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Például az 1-es típusú cukorbetegség nem szerzett, hanem ezzel születik valaki, és tartós, vagyis krónikus betegség.
2020. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%

Nem értem a kérdést, hogyhogy nem érdekli őket? Az autoimmun betegség pl. az egyik olyan, amiről nem tehet, az van és kész, egyszer csak kiderül, előjön és ennyi. A cukorbetegség is kialakul és szintén ennyi.

Ezek genetikailag kódolva vannak, valami aktiválja és utána beteg lesz, nem tud ellene tenni senki semmit.

2020. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"A cukorbetegség is kialakul és szintén ennyi."

Nem. Cukorbetegségből kétféle van.

1-es típusú cukorbetegség az, amivel együtt születik valaki, és egész életében figyelni, kezelni kell, súlyosságtól függően. Ez nem alakul ki, ezzel csak születni lehet. Igaz, van olyan, akinek annyira enyhe, hogy csak később derül ki, egy ismerősömnek csak idős korára derült ki.

2-es típusú cukorbetegség az, ami kialakul, erre lehet valakinek hajlama is, de a hajlam nem jelenti azt, hogy ki is fog alakulni, és kialakulhat életmódtól, túlsúlytól (túlsúly pedig hormonágyútól, pszichés betegségre kapott gyógyszerektől is kialakulhat).

2020. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, de rajtad kívülálló okok miatt alakul ki.
2020. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Autoimmun pajzsmirigy betegsegem van, 33eves koromban diagnosztizaltak,csaladi hajlam, nagy stressz es nagy hormonvaltozas egyuttallasa valtotta ki.
2020. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!