Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívritmus zavar Valaki...

Szívritmus zavar Valaki segítene értelmezni?

Figyelt kérdés

Január végén volt egy nagy megfázásom. Azóta folyamatosan vert össze vissza a szívem,kértem kardiológiára időpontot február elején,kaptam áprilisra de a járvány miatt lemondták. Amint lehetett újra kértem. E hét szerdán voltam. A doktornő hogy nincs szervi bajom de egy kis szépség hiba hogy a billentyű kicsit meg van hajolva. De nem magyarázott semmit sem el. Csak a gyógyszert. Irt fel béta blokkolót Bisoprolol 5mg aminek a felét kell szednem reggel ,(szoptatok még) tudja,mert mondtam neki,és azt mondta hogy nem árt a babámnak. A megállapított diagnózis :kamrai extrasystole, és a kéthegyű billentyű prolapsusa. Valaki leírnà hogy ez mit is jelent pontosan??

És ezek??

Pericardialis fluidum:nincs

Aorta billentyű tasakok:vékonyak

Mitràlis mellső vitorla:vékony

Mitrális hátsó vitorla: prolabal

Extravalvulàris mész: kissé megvastagodott meszes aorta billentyű.

Norm.üreg átmérők,jó syst,károsodott diast BKF,MPS.Enyhe MI

Panangint irt még hogy szedjek vay magne b6ot. Jelenleg a jutavit b6vitamint szedem vagy pezsgő tablettát mert a vitamin félbe törve is alig megy le olyan nagy.

31 éves vagyok,3gyermekem van, nem dohányzóm 8éve letettem, nem iszok alkoholt egyátalán!!! Valaki megírnà mit jelentenek a leirt szavak,eredmények?



#szívritmuszavar #Elmúlhat?
2020. máj. 31. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A mitralis billentyű prollapsusa az egy billentyű rendellenesség. Valószínű így születtél. Nem befolyásolja az élettartamot. Minden 3. Embernek van. Nem tudom neked milyen mértékű ha 1. Vagy 2 akkor nem minősül betegségnek. 2 évente javasolt vele egy kontroll és ennyi. A legtöbb embernek tünetet srm okoz. Nekem is van. 32 voltam mikor kiderült véletlenül. Nekem annyi hogy hosszútávon nem bírom a futást de más sporttal nincs gond.
2020. máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mitrális prolapszus azt jelenti, hogy a mitrális billentyűd időnként nem zár tökéletesen és kevés vér a szívben visszafelé áramlik. Nagyon sok embernek van, nem veszélyes, de okozhat zavaró tüneteket, ezeket meg kell szokni. Igyál magnéziumot jo rá.

Engem inkébb a károsodott diast bkf érdekelne. Azt nem tudom, mi, de ha veszélyes lenne talán csak mondta volna a doki. Vérnyomásod rendben?

Az extrasystolé soron kívüli szivverést jelent, veszélytelen, de érezhető.

Én nem látok olyan nagyon veszélyes diagnozist itt.

2020. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ! Kicsit megnyugodtam. Bár a néha érződő veresén,néha szurkál is a mellkasom,a.doki arra azt mondta hogy a gerincem miatt van,menjek el vele orvoshoz megnèzetni. A vérnyomásom amikor beteg voltam akkor sokat ugrált 135/95 nekem már ez magas , de amúgy mostanÁban 125/75! Viszont amióta szedem a béta blokkolót azóta alacsony (105/57 v 62) pulzus még vmikor így is 88 de van amikor 72,ami már jó!
2020. jún. 1. 07:21
 4/4 A kérdező kommentje:
*verèsen
2020. jún. 1. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!