Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehetek HCV-s?? És...

Hogyan lehetek HCV-s?? És mire számítsak vele?

Figyelt kérdés

Véradáson voltam életemben először. Sajnos azt a hírt kaptam, hogy Hepatitis C-m van. De sehogy sem fér a fejembe, hogy ez hogyan lehetséges. Tetkóm nincs, és természetesen drogozni sem drogoztam soha. Az óvszerra is mindig odafigyelek. Tehát kB. minden tényezőt kizárhatunk. Jövőhéten megyek a lelettel a dokimhoz. Nagyon remélem hogy csak valami fatális tévedés.

De ha mégsem akkor mire számítsak ezzel? Még csak 21 éves vagyok



2020. máj. 31. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem kell kétségbe esni, nem olyan nagy a baj, mint amekkorának tűnik.


A HCV-t általában vérátömlesztés során szokták a betegek elkapni, nem volt valami műtéted kisgyermek korodban? Habár elvileg a 90-es évek legeleje óta szűri ellene a vért a vérellátó. Sajnos nagyon sok esetben nem derül ki, hogy hogyan fertőződött meg az illető.

DE tételezzük fel, hogy tényleg elkaptad a betegséget. Nos a jó hír az, hogy ez a betegség 99 százalék eséllyel gyógyítható, kombinált víruselleni szerek segítségével. A rossz hír, hogy pár hónapig nagy eséllyel gyógyszert kell majd szedned és sok macerával orvoshoz járással jár a dolog.

2020. jún. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem semmilyen műtétem. De köszönöm a megnyugtató szavakat :)
2020. jún. 1. 13:00
 3/4 A kérdező kommentje:
*Nem volt
2020. jún. 1. 13:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Véradásnál ellenanyagot néznek (anti-HCV), és azt az eredményt is meg kell erősíteni. Ha tényleg anti-HCV pozitív vagy, akkor az azt jelenti, hogy egyszer már életedben találkoztál a vírussal Találkozhattál születésedkor pl, ha az anyukád is esetleg hordozta a vírust, csak nem vették észre. Terheseknek nincs anti-HCV szűrés se.


Ha anti-HCV pozitivitás igazolódik, PCR-t csinálnak, tehát megnézik, hogy MOST a véredben van-e a vírus, vagy esetleg már legyőzted. Ha a PCR negatív, nincs teendő, de vért soha többet nem adhatsz.

Ha a PCR pozitív (benned van a vírus), akkor felajánlják és javasolják a kezelést, ami néhány éve már igen jó hatásfokú, ahogy az előző is írta.


Tehát ne aggódj, ha a vírus benned is van, akkor időben fedezték fel, legalább nem okoz semmi bajt. Ha meg kiderül, hogy nincs benned a vírus, akár azért, mert már magad legyőzted (ez azért ritka), akár azért, mert álpozitív volt az eredmény, akkor meg megnyugodhatsz. Mindenképpen vizsgáltasd ki magad.

2020. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!