Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszér csak lábon lehet?...

Visszér csak lábon lehet? Karon nem?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mégis csak az alsó lábszár van legmesszebb a szívtől.
2020. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Elmondom, mi miatt vagyok kicsit bizonytalan. Nem értek ehhez a témához, és nem tudom, hogy a visszér jele vajon lényegében az, hogy "ér csomók" látszanak, tehát "gömb szerűen" (látni ilyen fotókat, visszeres lábakról), vagy pedig vajon az is visszér, hogy hosszan az erek erősen kidudorodnak?


Ugyanis amióta eszemet tudom, szerintem már ovis koromban is mondták a szüleim és észleltem is, nekem mind a karom, mind a lában ilyen. Állítólag nem visszeres vagyok, hanem vékony a bőröm, és állítólag emiatt van az, hogy épp úgy hosszan kiemelkednek a karjaim bőrén a kék erek, akárcsak a lábam bőréből a kék erek. Tehát hosszan, és nem pedig csomókban, mint a visszeres fotókon, amiket a neten látok.


A visszérről írt tünetek nem jellemzőek rám, se szúrás a lábaimon, se zsibbadás, habár a testem eltérő részein néha tűszúrás érzet szokott lenni minden nap, viszont erre más magyarázatokat találtam mások tollából. A szórásérzetek pedig nálam egyforma jellegűek és a testemen bárhol előfordulnak naponta, már kicsi korom óta, így nem csak a lábamon, hanem a hasamon, hátamon, lábamon, karomon, arcomon.


Szóval szerintem se nem jellemzőek rám a visszeresekre jellemző tünetek, sem pedig nincsenek "ér göbök" rajtam sehol.


A dilemmámat viszont (nevezetesen, hogy visszeres vagyok-e, vagy se) az okozza, hogy gyakran hangsúlyozzák az erek dudorosságát, ami nálam kicsi koromtól jellemző. Csak ugye véges végig az ereim kidudorodnak a bőrömön, karomon is, lábamon is.


Mi lehet a helyzet a testemen akkor? Csináljak fotót? Megnézné valaki? Vagy pedig a leírásom alapján kizárható a visszeresség?

2020. jún. 6. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
A karok is lehetnek nagyon eresek is .
2020. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Előző, és az utalhat visszérre? Vagy ha eres, önmagában az nem visszeresség? Nem utal bajra szerinted?
2020. jún. 7. 23:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, kialakulhat karon is, bár nagyon ritka, thrombophlebitisnek hívják.
2020. jún. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor valszeg csak arról van szó, hogy vékony a bőröm és kilátszanak nagyon az ereim? Kicsi korom óta hosszan kidudorodnak a (kék) ereim, mind a lábamon, mind a karomon.
2020. jún. 8. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!