Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1.5 éve küzdöm szorongással...

1.5 éve küzdöm szorongással és pánikbetegséggel. 0.25os frontint kaptam + pszichológushoz járok hetente 1-2x. És felhívtam az orvost, hogy talán emelni kéne, mert érzem nem segít.. ugyanúgy szorongok a gyógyszer mellett..! Gyengébb lett?

Figyelt kérdés

Elég hamar felkapom a vizet..

Valószínű a gyógyszer miatt lettem ilyen?


2020. jún. 7. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer nem lett gyengébb, a szervezetedben kialakult a tolerancia az alprazolammal szemben.

(Ez minden gyógyszernél így van, ha tartósan szeded.)


Lehet a hirtelen indulat amiatt, mert valamennyit ugye ér(t) a gyógyszer, nem voltál ingerlékeny pl, csak ha kezded tolerálni, akkor ugyanahhoz a hatáshoz, nagyobb adag kell.

2020. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Tipikus példája vagy a pánikbetegek ördögi körének. Ne a gyógyszertől várd a gyógyulást! Nem fog meggyógyítani, a pszichológus sem fog, ő csak irányt mutat, a gyógyszer pedig mérsékli a tünetek erősségét. A pánikbetegség egy jelzés arra vonatkozólag hogy pszichésen nem vagy rendben. De attól mert gyógyszert szedsz nem leszel jobban. Az okot találd meg a pszichológussal és oldd meg. Ez olyan mint a cigiről való leszokás. Kérheted pszichológus segítségét is, gyógyszert is szedhetsz, de az hogy soha többet nem gyújtasz rá az tőled függ, csak tőled!
2020. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Napi 2x kell szednem. Reggel és este. Nem mindennap szedem, van hogy kihagyok napokat.. legtöbb 3 nap volt.. tegnap nem szedtem be egyetlen egyet sem..
2020. jún. 7. 11:03
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem a gyógyszertől várom a gyógyulást és a pszichológustól. Tudom, hogy nem vagyok jól lelkileg sem és teszek is érte, csak nagyon nehéz szamomra... mindennapi jelenség a szorongás. Mindenki azt mondja fejben dől el stb, de hogy jönnek rendbe ha valami mindig történik ami szomorúvá tesz?

A gyógyszer miatt lehetnek sírási rohamaim?

2020. jún. 7. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Sztem azért vagy ingerlékeny és sírós, mert a pszichológussal belepiszkáltatok a "dolgokba", azok pedig - hála Istennek - elkezdenek szépen lassan felszivárogni. De egyelőre nem tudod még kezelni őket, egyelőre nagyon fájnak. Akkor is, ha - egyelőre - ezekre nem vagy még tudatos.

Hosszú folyamat ez, adj magadnak időt.

2020. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Adok magamnak időt, köszönöm a biztatást! :) Nagyon kedves tőled! :)
2020. jún. 7. 11:44
 7/13 anonim ***** válasza:
kitartást, kérdező :-) én is slattyogtam - volt vala - ilyesmi cipőben :-)
2020. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ha gondolod, írj és beszélhetünk róla, hogy neked , hogy sikerült:)
2020. jún. 7. 12:02
 9/13 anonim ***** válasza:

ó, én már túl vagyok rajta. hosszú volt, keserves, de megérte.

és olyan sose lesz az életem, mint lett (lehetett volna), ha...


tarts ki. ha nem érzed, hogy haladnál, válts pszichológust. (persze lehet, hogy ez most jó, vagy egy ideig még jó)

legyél hozzá őszinte, amennyire csak tudsz. nem kell félni, hallott ő már különbeket is

a gyógyszert meg majd szép apránként el fogod tudni hagyni, egyelőre szükséged van rá, az amolyan mankóféle. tudod, mint akinek eltört a lába :-) ha beforrt a csont, a mankó se kell majd már)

2020. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2020. jún. 7. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!