Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismettek valamilyen megoldást...

Ismettek valamilyen megoldást pánikbetegség kezelésére gyógyszeren kívül?

Figyelt kérdés
Pszichológus segítségével eljutottam arra a szintre hogy újra tudok dolgozni hónapok óta. Állandó paráim megszűntek. Viszont a rohamok iszonyat erős szorongás mellett olykor visszatérnek. Ilyenkor olyan gyengeséget érzek hogy nem tudok megmozdulni, ájulásérzetem van, szakad rólam a víz és remegek. A gyógyszerszedést szeretném elkerülni.

2017. febr. 28. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A pánikroham magától is elmúlik, de gyógyszerrel sokkal gyorsabban. Mi bajod a gyógyszerrel?
2017. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia. De szerintem ne utasítsd vissza a gyógyszert. Tényleg használ, és nem is kell örök életedben szedned, ha javulsz, idővel abba lehet hagyni.
2017. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Túl sok a gyógyszerrel a negatív tapasztalatom. Nekem nem vált be. Esetleg valami gyógynövény alapú nem vált be valakinek? Nem olyanra gondolok ami roham közben segít hanem ami megelőzi azt ami előidézi. Én napokkal előtte faradt vagyok, kimerült és ebben az állapotban könnyebben kialakul. A pszichoterápiát persze nem akarom abbahagyni pár hónap után.
2017. febr. 28. 20:52
 4/10 anonim ***** válasza:
A gyógynövények sajna nem elegendők, ha pánikbetegségről van szó. Biztos van olyan gyógyszer, ami neked is beválna. Beszéld meg a dokiddal.
2017. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdèsben egyértelműen megfogalmaztam, hogy semmilyen gyógyszert nem vagyok hajlandó beszedni. Ennek oka van. Orvosilag sem ajánlott számomra. Továbbra is egyéb lehetőségeket keresek.
2017. febr. 28. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskagyökér, orbáncfű, komlótoboz, vagy ezek kombinációja a Nervenphlege tabletta.
2017. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2017. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A másik dolog amiben nem tudok dönteni, hogy elmondható-e ez a munkahelyemen? Volt valaki ilyen helyzetben?
2017. febr. 28. 22:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen területen, milyen munkakörben helyezkedsz el. Szvsz., én nem javaslom.
2017. márc. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha néhány hónapja jársz terápiára, akkor nem meglepő, hogy felerősödtek a rohamok. Ez átmeneti állapot, megelőzi a javulást. Én azt tudom javasolni, hogy engedd bele magad a pánikrohamba, amikor jön. Éld át! Azért vannak a rohamok, mert valami mélyen elfojtott dolog akar felszínre törni. Valószínűleg a terápia megpiszkálta ezt a valamit. Ha utat engedsz neki, akkor ki tud jönni és soha többet nem fog kínozni! Velem ez történt! A terápiám alatt volt életem legszörnyűbb pánikrohama, de képes voltam szembenézni az érzéssel, ami a pánikroham formájában próbált felszínre törni belőlem. Úgy tört ki, mint egy gejzír, rettenetes volt! DE az volt életem utolsó pánikrohama, soha többé nem tért vissza.
2017. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!