Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy ekgból és vernyomásmérésbő...

Egy ekgból és vernyomásmérésből kiderül, hogy a szívemnek van e komolyabb baja?

Figyelt kérdés
Ennyit csináltak a kardiológián, ritmuszavar volt a beutalás oka és holtert javasolt a háziorvos.

2020. jún. 12. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Igen az EKG a legkisebb problémát is mutatja

A Holter is egy EKG amit 24 órán át hordanod kell majd abból az orvos megnézi egy napodat

2020. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent ki mutat egy EKG is. Szivritmus zavarnál mégis csak jobb lenne egy holter. Mit mondtak, miért nem csinálják meg a vizsgálatot?
2020. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

"Igen az EKG a legkisebb problémát is mutatja"


A nagy francokat. Orvos vagyok, vitustáncot járnánk örömünkben, ha ez így lenne.

Az EKG sok mindent kimutat, de korántsem mindent, egy paroxysmalis pitvarfibrilláció kimutatására, ami azért egy rohadt nagy eltérés nem egyszer 72 óra Holter sem elég.

Holtert egyébként nagy eséllyel azért nem csináltak, mert nemes egyszerűséggel az adott rendelő kapacitásába éppen nem fért bele, és mondjuk a kérdező lehet, hogy fiatal, egyébként egészséges alacsony kardiológiai kockázattal, a készüléket meg olyanra rakták akinek nagyobb eséllyel van baja.


Egyébként több háziorvos kolléga azt csinálja, hogy vesz saját Holtert. A probléma ezzel csak annyi, hogy nehéz és időigényes kielemezni, és azért ezt is meg kell tanulni, egy ilyen kiértékelése, 1-2 óra szöttyögés is lehet/beteg, amire semmi extra finanszírozás nincs és szerencsétlen kolléga gyakorlatilag a szívgyógyász munkáját végzi ingyen és bérmentve. De persze a nagy kardiológus az isten, a háziorvos meg a csicska...

2020. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én úgy éreztem nincs kedvem az orvosnak velem foglalkozni. Szerencséjére van refluxom így erre fogta a ritmuszavart. Egyebként a tüneteim még novemberben kezdődtek és azóta vártam erre az időpontra. Sokszor fekve össze vissza vert a szívem teljesen szabalytalanul. Nagyon ijesztő volt. Sehol nem fogadtak előbb hiába próbálkoztam. Közben elkezdtem 2 hónapja kálciumot is szedni a magnézium mellé. Itt ajanlotta valaki az oldalon. Akkor megszűnt a ritmustalan szívverés 1 hónapja már nem érzem csak nagyobb dobbanásokat és a mérő még mindig jelez ritmuszavart időnkét. Biztos nem a reflux okozza ezt mert akkor lett volna korábban is. Fogalmam sincs mit csináljak hova fordulhatnék. Az orvos olyan szinten lerázott hogy még a mitralis prollapsusomról sem volt hajlandó kiállítani a munkaltatói igazolást azzal az indokkal hogy neki fogalma sincs mit kéne kitöltenie. Nagyon el vagyok keseredve hogy nem kapok segítséget. Egyebként tudom hogy a holter 24 órás ekg ezért aggódom mert azalatt a pár másodperc alatt nem derült ki semmi.
2020. jún. 12. 18:03
 5/14 A kérdező kommentje:
"ő azt hiszi nincs kolyabb baj" mondta az orvos. Ki vagyok segítve a hitvilágával. Nem tudnia kéne? Mondtam hogy sokat szédülök. Nem érdekelte. Rákérdezett hogy volt e ájulás. Mondtam hogy nem de közel ereztem hozzá magam. Mondta hogy akkor nincs baj. Én nagyon nem így értem. ;(
2020. jún. 12. 18:07
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Életkor? Mert azért ahogy ezt így leírtad ebben rohadtul sok pszichés tényező is van még látatlanul is. Egyébként a megoldás adott, lehet menni magánba is kardiológushoz.
2020. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
42. Bocsi de nekem most nincs pénzem magánorvosra. Egyébként meg ez az ellátás nem volt ingyenes mivel fizetem a tbt. Sokan úgy tesznek mintha teljesen normális lenne ha nem látnak el rendesen hiszen "ingyen" volt.
2020. jún. 13. 02:05
 8/14 anonim ***** válasza:
A halántékodnál nem szoktál nyomást érezni?
2020. aug. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem. Miért? Annak mi köze a szívproblémához? Szerintem semmi.
2020. aug. 22. 11:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen, össze -vissza, szabálytalan szív verésem szokott lenni elég sokszor. Mitrális prolapsus is van. 20.éve vannak extraszisztoléim. Én sem voltam még holteren, mert ugyanúgy mint nálad, nem foglalkoztak vele, ráfogták a pánikra, szorongásra. Egy párszor volt szív uh. és ennyi. Most akarok menni maszek kardiológushoz. Írj rám ha gondolod. Nem vagyok fiatal, 48.éves nő vagyok.
2020. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!