Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ezzel a problémával?

Mit tegyek ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Egy évek óta húzódó probléma miatt kérném a javaslataitokat, ami a vérnyomásommal kapcsolatos.

17 éves vagyok - a családban van vérnyomásos - és mindig, amikor csak a vérnyomásmérő szót hallom, ne

adj isten rám is teszik, egyből felmegy 150-160-ra, de még magasabbra is néha.

Bármilyen vizsgálatot is csinálnak, arra gondolok, hogy magas lesz és tényleg az is lesz.

Félek, hogy olyan gyógyszereket adnak, amikre nincs is szükségem, mert emiatt félrediagnosztizálnak.

A hétköznapokban viszont előfordul, hogy tényleg hevesebben ver a szívem vagy izzad a kezem, ezek többsége általában stresszhelyzetben jön elő, akkor viszont kezelhetetlen és nagyon ver. Nem tudom, hogy

más is ilyen nehezen viseli a stresszt - nyilvános szereplés, iskola, stb.. - vagy tényleg magas

a vérnyomásom, mert más tünetei, pl nyomás a halántéknál nem jelentkezik és a közérzetem is nagyon jó. Szóval most fogalmam sincs, hogy mi a helyzet velem, ráadásul a 24 órás mérést sem teszik csak úgy fel rám. (Ez nem tudom pontosan mit jelent, mondtam az orvosnak, hogy jó lenne egy ilyet elvégezni és ez volt a válasza).

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. okt. 7. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha továbbra sem kezelik akkor bármikor agyvérzést kaphatsz. Korodhoz képest elég magas a vérnyomásod. Mindenképpen kezelni kell.
2018. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót a kardiológiára.vagy a hypertonológiára.ott majd kivizsgálják.
2018. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!