Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most akkor magas a vérnyomásom...

Most akkor magas a vérnyomásom vagy inkább mentális okai vannak ennek?

Figyelt kérdés
Itthon mikor úgymond "hozzászokok" a vérnyomásméréshez akkor normális 114/65 vagy 120/80 as értékeim vannak...de ha egy hónapig nem mérem akkor már megint elkezdek félni és 140/85-90 körül van 90es pulzussal...az orvosnál még rosszabb....múltok egy kisebb pánikrohamot kaptam mikor mérték...elkezdtem bőgni és reszkettem mint a kocsonya....egy ideje az ilyen vérnyomásmérőt meg ilyeneket a legnagyobb ellenségemnek tartom és míg miután megszokom hogy mindennap megmérem akkor egy idő után elsőre tök normális értékeket kapok ha nem mérem egy pár hétig akkor kezdhetem előlről a szoktatást...de az orvos a legrosszabb mondom...legutóbb nála ilyen 180/100 volt 110es pulzussal...akkor is azthittem meghalok annyira féltem...olyan szinten irritált hogy ők orvosok és akkora félelem érzetet keltett bennem...ráadásul fenyegetve érzem magam náluk...mintha bántani akarnának de ez hülyeség tudom...ez már betegség lenne vagy egyszerűen csak pszichológushoz kéne mennem a félelmemmel? Vagy mit tegyek hogy leszálljanak rólam? (Minden héten be kell mennem higy megmérjék de már egyre jobban rettegek tőle) 15/L köszönöm ha valaki segít! Nagyon félek :(

2016. dec. 13. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A vérnyomást azért mérjük nyugalmi helyzetben, mert még az is fel tudja vinni, ha túlságosan gondolkodsz közben. Nyilván, ha félsz, ideges vagy stb. akkor magasabb. Nyilván az orvos is tudja ezt, és addig kell járni, amíg nem produkálsz egyszer normális értéket, főleg, ha elmondod neki, hogy otthon mennyi. Mondjuk, hogy miért kell hetente visszajárnod, azt nem értem, nekem nem szokták ennyit mérni.


És igen, ez nem magas vérnyomás, hanem pánikbetegség. Menj el az iskolapszihológushoz.

2016. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nálam detto ugyanez van.. :) Pedig 29 éves férfi vagyok, de rettegek az orvosoktól.. Ott 150-170et is mértek már.. Bebeszéltem magamnak, hogy magas a vérnyomásom, és már otthon is ráparáztam.. Ezért mérés közben próbáltam teljesen kikapcsolni magam.. Olyankor 110-120. Napközben spontán mérve, mikor nincs idő ráparázni akkor 130..

Hiába mondtam ezt a dokinak, tovább küldött, de hála Istennek nem találtak semmit. Pszichológust ajánlottak.

2016. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egyébként az természetes, hogy felmegy a vérnyomás stressz hatására. 30-40-et ugorhat. Sok erőemelőnek 200 körül van, mikor maxolnak. A kulcs, hogy nyugalmi állapotban legyen 130 körül/alatt.
2016. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!