Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez lehet gyomorfek...

Szerintetek ez lehet gyomorfekély?

Figyelt kérdés

Egy éve, egy incidens során durván túlterheltem és tönkretettem a gyomrom, ekkor elkezdődött a "reflux" problémám. Minden nap és egész nap durva hányinger, hányás közeli érzet, szédülés. Mintha minden nap magas lázam lett volna, rengeteg gyomorsavval. A dokik nem voltak hajlandóak megvizsgálni, mert "túl fiatal vagyok"(19) ahhoz, hogy ilyen bajom legyen. Emiatt egy éve szenvedek ezzel, olyan mértékben hogy mindent elveszítettem amiért dolgoztam, mert felkelni sem bírtam, annyira rosszul voltam. Végre egy doki felírt nekem PPI-t, amivel valamennyivel jobb, de még így is sokszor van hányingerem, rossz időszakom, sok savam. Ő a vírus miatt nem tükrözte meg a gyomrom, de mondta hogy biztosan erős refluxom van.

Azóta sokat olvastam erről, és találkoztam neten olyanokkal akikről kiderült ugyanilyen tünetekkel, hogy fekélyük volt. De a szüleim nem hiszik el, hogy ez lehet a bajom, mert szerintük az csak gyomorfájással jár.

Viszont ha fekélyem lenne, az megmagyarázná a hosszú, nehéz gyógyulási időt, hogy magától miért nem lett jobb, és a tünetek folytonos erősségét. Szerintetek ez lehet fekély? Ha valakinek volt már, nektek hogy és mennyi idő alatt gyógyult meg?



2020. jún. 13. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Elmúlt a vírusveszély most már mehetsz gyomortükrözésre. A háziorvos ad beutalót. Köteles adni, hogy kéred.


Írass fel pantoprazolt 40 mg-osat. Nekem segített a sok savamon.

2020. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha még mindig aktuális a probléma, akkor nézz utána a Venter granulátumnak (ill. kérdezz rá a dokinál):

[link]

Vény nélkül kapható, és kifejezetten gyomorfekély megelőzésére ill. kezelésére való, a PPI-khez képest minimális mellékhatásokkal. Egy bevonatot képez a gyomron, ami megakadályozza a sav maró hatását.

A gyomortükrözést ettől függetlenül kérd a dokitól.

2020. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!