Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PTX VATS műtét utáni fájdalmak...

Bajusz1885 kérdése:

PTX VATS műtét utáni fájdalmak stb... Esetleg ha tudnál írni tapasztalatokat, hogy mit éreztettél utána, hogyan ledűltél túl rajta, esetleg tudtál utána sportolni vagy mozogni?

Figyelt kérdés

Picit lehet, hogy hosszú lesz.17 éves fiú vagyok.Tavaly nyáron július diagnosztizáltak elsőnek nálam PTX-et. Oxigénterápiával és pihenéssel felszívódott a levegő. Rá egy hónapra augusztus végén kiújult, akkor már becsöveztek... Utána reménykedtem hogy nem újul ki már többet. November 26-án újra kialakult a PTX. Akkor vártak vele, hogy hátha eltűnik újra oxigénterápiával a levegő, sajnos nem hatott így tovább vittek a Pécsi Gyermekklinikára, pár napig ott is próbálkoztak ox.terápiával, nem szívódott fel a levegő, így megctézték a tüdőmet. A CT alapján azt állapították meg hogy mellkasi műtétre van szükségem (VATS műtétre). Pécsen a 400 ágyas kórházban műtöttek. 5 nap után kiengedtek... Azt mondták, akkor, hogy kb március áprilisban nem fogok már fájdalmat érezni stb... Hát nem nagyon lett így, szinte még most is érezem hogy fáj, szorít vagy érzem hogy valami fura ott. Van amikor a jobb tüdőm is fáj aminek eddig nem volt semmi baja. A bal oldalamban általában zsibbadást érzek ami kb lemegy a térdemig. Gondolkoztam azon, hogy elkezdek otthon szépen lassan edzeni, hátha segít a helyzeten. Csak nem merek, mert félek már. Edzés után tapasztaltatok egy kis javulást? Illetve tapasztaltatok fájdalmat műtét vagy a PTX-etek után, kb rá 6 hónapra?


Köszönöm szépen, hogy végig olvastad! :)



2020. jún. 16. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is volt párszor. Sajnos nekem műtét után is kiújult. Talán kéne mégegy ct hogy megnézzek mitől fáj. Hajlamod van rá a másik oldalon is kialakulhat. Ha minden oké a ctn akkor ne edzeni kezdj hanem keresd fel a tüdőgondozót és kérj beutalót légzőtornára. 10 alkalom. Megtanulod a gyakorlatokat és utána otthin kell csinálni minden napm az segíthet. Nekem még a b komplexet mondták a fájdalmakra. 2.5 éve volt a műtétem azóta is vannal fajdalmaim de nekem toracjotómiam volt nem vatsom. Szóval itt nagyot vágtak ezért. Sok izom és igeg sérült. Vatsnál is de ott kevesebb
2020. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!