Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek cukorbeteg vagyok?

Szerintetek cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves lány vagyok, PCOS-, és pánikbeteg.

Nem vagyok diagnosztizált cukorbeteg, viszont elég sokszor mérek vagy túl magas, vagy túl alacsony vércukor értéket.

Az éhgyomri vércukor értékem általában 5,2-5,7 között mozog, de mértem már 3,2-3,4 közötti értéket is.

Étkezés után felmegy, 8,3-8,5 közé, viszont nem akar lemenni, ha le is megy, akkor 2-3 óra múlva csak, és akkor is 7,6-7,9 közé.

Rendszeresen mozgok, próbálok egészségesen étkezni, nem eszem sok szénhidrátot, nem iszom-eszem cukrosat.

Januárban voltam vércukor terhelésen, azt mondta az orvos, hogy jók lettek akkor az eredményeim.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek evvel orvoshoz kellene fordulnom? Lehet ez egy kezdődő cukorbetegség?



2020. jún. 17. 09:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
#10: a kérdező pont azt írta, hogy nem nagyon akar visszamenni 2-3 óra után sem, annak ellenére, hogy odafigyel, mit eszik és nem cukorbeteg. Szigorúan véve meg már az alacsonyabb szint is károsítja az érfalakat, csak minél gyorsabb ez a károsítás, annál kevésbé tudja a szervezet javítómechanizmusa tartani a tempót.
2020. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezek teljesen normális értékek.

Étkezés után 12-ig is felmehet.

Akkor lennél cukorbeteg, ha éhgyomorra 15 lenne a vércukorszinted.

2020. jún. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!