Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most van streptococcus vagy...

Most van streptococcus vagy nincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Körülbelül fél éve már, hogy sokat fáj a torkom. Egy alkalommal a vérvételen magas AST szintet(Anti-Streptolysin O) mutattak ki. A háziorvos annyit mondott, hogy ezt baktérium okozza és majd elmúlik vagy már el is múlt. Még fél év után is érezem és magas az AST értékem ezért torokváladék vizsgálatra küldött aminek eredmény negatív lett érdekes módon. Na most antibiotikumot nem írt mert negatív eredmény lett, de hát nem múlt a torokfájás. Gondoltam más lehetőségekre is például korábban felmerült nálam a reflux gyanúja, de az se lett bebizonyítva végül, mert nem tudtam még vizsgálatra elmenni. Ti mit gondoltok? Mi lehet a baj? Torkom fáj, de a nyeléssel, evéssel semmi bajom nincs, nem irritálnak ezek. Nem köhögök. Néha kissé fáj a fejem meg mintha a nyirokcsomóim be lennének dagadva egy ideig. Nem volt véres nyálam se és nem is vagyok berekedve.


Ui: már lassan fél éve puffadok és tápanyag felszívódási zavaraim vannak(valószínűleg) még nem tudtam elmenni gasztroenterologiára, de a háziorvos ételalergiát sejt....lehet-e ez összefüggésben a torokfájással?


Köszönöm a válaszokat előre is.



2020. jún. 21. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az AST laborérték nem túl megbízható, ezért az utóbbi 10-20 évben már nem nagyon használják. Az a baj vele, hogy ha pozitív, az sem jelent biztosan baktérium fertőzést, a negatív nem jelenti biztosan a fertőzés hiányát. Tehát a vérvétele után azt tudjuk, hogy vagy van, vagy nincs. De ezt előtte is tudtuk. [link]


A tenyésztésnek pl. sokkal több értelme van. Vagy meg lehet próbálni savcsökkentőt szedni, az elég biztonságos szer, ha pár hét alatt elmúlik, akkor a sav volt a ludas.

2020. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Már próbálgatom a savlekötőt, remélem beválik. Hozzáteszem nem értem a sav miért okozna enyhe fej fájást és nyirokcsomó duzzanatot...ezért nem vagyok még teljesen nyugodt. Na de mindegy előbb-utóbb elmúlik szerintem. Ha pedig relfux akkor tényleg átgondolom az étrendem stb...
2020. jún. 22. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!