Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vegyem rá a dokimat,...

Hogy vegyem rá a dokimat, hogy csinálják meg nekem a streptococcus szűrést? Náluk a kórházban nem szokták én viszont nyugodtabb lennék ha megcsinálnák. Azt mondta ha nincs tünet akkor felesleges. De sok helyen olvasom hogy nincs is tünete!

Figyelt kérdés
33 hetes kismama
2009. ápr. 4. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyszerűen kérd meg, hogy vegye le a mintát. Nekem kérés nélkül megcsinálta, nem kérdezte, hogy van-e valami panaszom. Sok sikert!
2009. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is megcsinálta kérés nélkül a 36 héten, sajnos pozitiv lett. tényleg semmi tünete,poén két honap alatt vmikor kaptam el valahonnan, azt mondta akár wc-n pedig idegen helyen nem ülök rá, ki is akadtam,sirtam is, holnapra vagyok kiirva és ha beindul a szülés antibiotikumot kell kapjak vénásan 2x. megvédi a babát, és utánna megvizsgálják és ha hordozó ö is kap antibiotikumot,és nem lesz baja. félek de bizom a dokimban, és igy legalább tudjuk, és ha baj van nem kell kutakodni mi az. csináltasd meg.
2009. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel a toxoplazmát elsősorban a szennyezett macskaürülék terjeszti, mond azt, hogy van otthon macskád, ezért indokolt. Vagy valamelyik ismerősödnél macskáztál.Amúgy fertőzött nyers vagy kezeletlen hústól, meg még sok mindentől el lehet kapni.


Most, hogy terhes vagyok, minden vérvétel alkalmával megkérem a háziorvost, (aki a terhestanácsadáson megírja a papírokat), hogy írjon egy toxoplazmás lapot is. Így már 3x nézték. Mondtam neki, hogy van 4 kutyám meg 3 macskám, mindjárt megírta. (tényleg van :))

Én világ életemben állatok között mozogtam, voltam állatorvos asszisztens is, biztos voltam benne, hogy már túl vagyok rajt, csak nem vettem észre. Erre kiderült, hogy nem. Csodálkoztam is!

Amúgy ingyenes, csak a beutalós papír kell hozzá.

2009. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: én is 33 hetes vagyok!! Jó babavárást!
2009. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, félreértelmeztem a kérdést, illetva másra gondoltam, mint te, bocs!!!
2009. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, csak egyszerűen mondd meg az orvosodnak hogy vegyen le egy tenyésztést.

De egy kis helyreigazítást azért szeretnék tenni ebben a témában.


A Streptococcus agalactiae jelenléte a hüvelyben nem függ a higiénétől, illetve attól hogy ráültünk-e idegen WC-re vagy sem! Ez egy olyan baktérium amely bizonyos nőknél jelen van, bizonyos nőknél nincs. Semmi köze a tisztálkodáshoz, nemi élethez stb...

Valamint a baktérium jelenléte nem okoz tüneteket!

Ha pozitív a tenyésztés eredménye akkor adnak antibiotikumot, és akkor nem lehet baja a babának. Általában penicillint adnak vagy ampicillint. Ha ezekre allergiás a kismama, más szert alkalmaznak.

(mikrobiológiai laborban dolgozok)

2009. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a 21.19-es vagyok, kérdésem lenne a mikrob.laboros dolgozóhoz, akkor ha bizonyos nőknél jelen van hogy lehet hogy két hónapja negativ volt minden a kenetben? vér volt a vizeletemben és akkor ezeket is nézték, illetve szedtem penicilint ami állitólag megöli a baktériumot: csak kiváncsi lennék akkor hol szedtem össze? lehet vizsgálaton?
2009. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már szóltam a dokinak amikor megkérdeztem de azt hiszem jobban a sarkamra állok és megkérem vegyék le. Nálunk 2 kutya is van. Egyébként meg penicillin érzékeny vagyok. Azért remélem minden rendben!

Boldog babavárást nektek is!

2009. ápr. 5. 10:39
 9/9 anonim ***** válasza:
penicilin, ampicilin tartalmu szerek gyogyitják ugy tudom , de majdcsak nem lesz baj.
2009. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!