Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni hipochonderség...

Mit lehet tenni hipochonderség ellen?

Figyelt kérdés

Minden apró fájdalmat túlreagálok, és a legapróbb jelekbe is betegséget képzelek. Eddig inkább viccet csinált ebből a környezetem, viszont most a páromon már látom, hogy kicsit zavarja, hogy nem tudja eldönteni mikor van tényleg problémám, és mikor reagálok csak túl egy tünetet.


Anyukám is ilyen, úgyhogy nagy valószínűséggel tőle "örököltem" ezt. Ki lehet ebből gyógyulni? Mit tudnék tenni, hogy ne idegeljem ki ezzel a környezetem? Szimplán csak tartsam meg magamnak?



2020. jún. 24. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

-figyelem elterelés

-pszichiáter

-betegségek helyett regényeket olvasni, orvosi filmek/sorozatok helyett más témájú filmeket nézni

-vagy kapni egy IGAZI súlyos betegséget, és utána rájössz magadtól is, hogy egészségesen kár elpocsékolni a kevéske idődet a hülyeségekkel

2020. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gublug ***** válasza:
100%

Tul-inger keletkezik egy normalis reakciora. Tulspilazod. Tulporgod.

Az ellentete a relaxacios meditacio.

2020. jún. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gublug ***** válasza:

Veletlen kuldest nyomtam. :(


Szoval naponta gyakorold a nyugvást.

2020. jún. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1-es, ha ilyen szinten érzéketlen vagy a mentális betegségek iránt, akkor ne osztogass tanácsokat, köszi


#2-es, köszönöm a tippet, még nem próbáltam a meditációt, de utánaolvasok!

2020. jún. 25. 13:53
 5/5 gublug ***** válasza:

Kerdezo: esetleg agykontroll teknikak.

Toled fugg h mi tetszik majd meg.

2020. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!