Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy a cukorbetegség amputácio...

Hogy a cukorbetegség amputáciot és vakságot okoz, ez csak pánikkeltés?

Figyelt kérdés

Rengeteg cukrost ismerek, családban, kollégák között, ismerősök között. Van hogy 30 éve cukrosok és tudom hogy sokszor bűnöznek már, mert nem fáj nekik a betegség és köszönik szépen teljesen jól látnak és járnak a két lábukon.. És nincs is nagy bajuk..

Biztos volt olyan aki megvakult cukorbetegség miatt de ez elég ritka lehet úgy látom. De ezzel az erővel pl bármi betegség lehet és bármi baja lehet a másiknak. Pl kocsiba ül, balesetezik és levágják a lábát emiatt..


2020. jún. 30. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel megtörténhet ezért nem pánikkeltés. Elsősorban azokkal történhet, akik egyáltalán nem foglalkoznak a betegséggel. De pont tegnap szólalt meg a rádióban egy 45 éves férfi aki a cukorbetegsége miatt veszítette el a látását. Szóval szerintem komolyan kell venni.
2020. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem pánikkeltés.
2020. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. Az egyes típusú lehet, ugye ott semmi inzulin termelés nincs már, az lehet súlyosabb, egyes cukrost amúgy nem ismerek, csak ketteseket
2020. jún. 30. 08:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez főleg azokkal fordul elő, akiknek kezeletlen a betegsége, nem a megfelelő inzulinszint van beállítva, nem szúrja magát rendszeresen, stb. Az életmód sem tesz jót, de ahhoz, hogy önmagában idáig vezessen a dolog, kristálycukrot kellene enni minden egyes nap magában.
2020. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédunk testvérének mindkét lábát amputálni kellett mert nem foglalkozott a cukorbetegséggel.
2020. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban dolgoztam belgyogyaszaton és tele volt olyan cukrosokkal akik bsztak a betegségukre és meg is lett az eredménye...
2020. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. Jó kórházban nyilván a legsúlyosabb esetek vannak, de 1 millió cukros van ezt ne felejtsük el...
2020. jún. 30. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kezeletlen cukorbetegség okozhat ilyeneket, szóval nem pánikkeltés. Oda kell rá figyelni. És nyilván nem azonnal vakul meg az illető, ha elhanyagolja, hanem évek alatt.
2020. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inzulinos cukorbeteg vagyok. Odafigyelek. De jobban odafigyelek a témára és látok eseteket. Az apám megvakult, anyukám is a cukornak köszönhetően halt meg. Nem kell, hogy amputáljanak, millió más probléma is van, ami nem túl jó. Nekem tavaly derült ki, amikor már 2 napja hirtelen 5 perces szédüléseim voltak, nem sima, hanem amikor forog a világ.
2020. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!