Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehetne véglegesen...

Hogyan lehetne véglegesen megszüntetni az ekcémát?

Figyelt kérdés

Szinte már születésem óta ekcémás a kezem. Azóta nagyon sokat javult, de nem szűnt meg a probléma, csak kisebb helyre koncentrálódik (tenyerem egy kis részére és néhány ujjamra). Mindig szteroidos krémeket használtam, hogy kezelni tudjam az ekcémát. Ezek a krémek kezdenek egyre kevésbé segíteni.

Sok mindent mondtak az orvosok, amiket kipróbáltam, de semmi sem használt. Bárhová megyek, csak krémeket írnak fel, amik csak átmenetileg segítenek, de nem sokáig. Allergia vizsgálaton is voltam már, amiben kiderült, hogy kicsit glutén érzékeny vagyok (vannak glutén érzékeny ismerőseim, de náluk semmi probléma nincs, nincs ekcémájuk, se semmi, pedig nem nagyon figyelnek oda a táplálkozásra).

Pár hete elkezdtem használni egy Himalaya só szappant. Reggel és este használom. Enyhült az ekcéma, de nem oldotta meg véglegesen.

Érdekes, hogy amikor hosszú ideig nem vagyok itthon, min 1 hétig, vagy akár 1 hónapig, az ekcémám jelentősen javul, szinte alig kell krémeznem. Lehet, hogy itthon van valami, ami kiváltja? Hogyan lehetne ezt véglegesen megszüntetni? Kezd már nagyon idegesíteni ez a probléma.

22F



2020. jún. 30. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, itt próbálkozhatsz: [link]
2020. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ekcéma csak egy tünet, nem maga a betegség. Az ekcéma szinte mindig az emésztőrendszer felborultságából ered. Azt kell rendbe tenni.

Nekem is volt, elég durva:

[link]

[link]

Ennél sokkal durvább is volt, ez már a gyógyulási folyamat utolsó stádiuma.


Én elkezdtem odafigyelni a táplálkozásra, vitaminokat, táplálékkiegészítőket kezdtem szedni. Próbálgattam, hogy minek milyen hatása van. Észrevettem, hogy a tejtermékek nem tesznek jót, ezért leszoktam róla. A glutén elhagyása is javított a helyzeten, azt is kiiktattam az értrendből. A vitaminokat és a táplálékkiegészítőket is váltogattam, annál maradtam, ami hatásosnak bizonyult.

Kb 8-10 hónap kellett hozzá, de teljesen rendbe jött, azóta se jött elő.


Ugyanígy, a legkisebb gyerekünknek is sikerült teljesen megszabadulni az ekcémájától.

2020. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De ez normális, hogy születésem óta van ez az emésztőrendszer felborulás?

2020. júl. 2. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:
persze, teljesen normális. Ahogy a legkisebb gyerekünknek is pár hónapos korában előjött. Nagy valószínűséggel az antibiotikumtól és a lázcsillapítóktól. Azok tönkreteszik az emésztőrendszert. Ha akkor nem kezeltük volna ki gyökerestől, hanem csak tüneti kezelést alkalmaztunk volna mindenféle kenőcsökkel, akkor valószínűleg még most is ekcémás lenne.
2020. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Antibiotikumtól, szuper... A gyermekorvosom minden sz*rra antibiotikumot írt fel: lázra, náthára, kis köhögésre, de tényleg mindenre... Persze addig, amíg le nem váltották, de addig 5-6 éven keresztül csak tömte belém a sok antibiotikumot.
2020. júl. 2. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy az ATBtól van, de az is szokott ilyesmit okozni. Az sem biztos, hogy az orvos túltolta az ATB-t. Ezt így nem lehet megmondani. Ezzel így utólag már nincs mit kezdeni, legfeljebb tanulni belőle, hogy a te gyerekeid már ne kapjanak annyit. (A mi gyerekeink is elég sokat kaptak az elején. Aztán változtattunk az életmódon és azóta (majd' 5 éve) egyszer sem kaptak, de még patikai gyógyszert se)


Szóval, bármitől is alakult ki, valahogy meg kell szabadulni tőle. Járj utána, keress megoldásokat, beszélj még olyan emberekkel, akik megszabadultak tőle. Próbáld ki az ő módszereiket is. Ha nekik bevált, akkor neked is működhet.


Gondolj arra, hogy ha az összes hagyományos módszert megpróbáltad és semmi sem segített, akkor az alternatív módszereknek is adhatsz egy esélyt. Nincs olyan csodaszer, amire az van írva nagy betűkkel, hogy: "ekcémát végleg megszüntető kenőcs". Neked kell kitapasztalni, hogy a te szervezetednek mi a jó.

2020. júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Menj egy szigetországba lakni, és véglegesen el fog tűnni! Én mikor Angliában éltem teljesen tünetmentes voltam. Mivel ott megköti a pollmeket a levegő, nincsenek allergének.
2020. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Angliába vagy bárhová elköltözni nekem nem opció. Itthon van egy nagyon jól fizető munkám, ahová imádok bemenni dolgozni, ezt nem hagynám itt.
2020. júl. 6. 10:01
 9/10 anonim válasza:
Akkor nem tudok segíteni sajnálom, én nem találtam rá gyógymódot 29 évig. Egyedül mondom a tenger közelsége segített. Lehet hogy kontakt ekcéma megjavul ha kiiktatod az allergént. De az állandó pollenket levegőt nem tudod kiiktatni..
2020. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A stressz hozzájárulhat, hogy néha még a szteroidos krém sem használ?
2020. júl. 15. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!