Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véralvadásgátló tablettára...

Véralvadásgátló tablettára átválthat injekcióról háziorvos - aki belgyógyász -, vagy szakorvosi javaslat kell neki?

Figyelt kérdés

#háziorvos #véralavadásgátló
2020. júl. 3. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szakorvos, akkor átválthat, de kell hozzá laborháttér, hogy tudja az INR-t monitorozni.
2020. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azaz rendszeresen vérvételre kell járnod. Többen javasolják, hogy ezt kórházban fekve kell csinálni, de ez baromság, ne engedd magad befektetni, mert elkapsz valami jó kis kórházi bacit vagy koronavírust. Csak gyakran kell elmenni kb. egy hétig naponta vérvételre.
2020. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Az nem gond, közel van az SZTK. Csak ugye kórházba belgyógyász írta a javaslatot trombózis miatt a háziorvosnak, egy évig ment az injekciózás, most tablettára kellene átváltani. A háziorvosunk belgyógyász, de olyan tesze-tosza, nem tudom felírja-e, vagy visszaküld a kórházba újabb javaslatért.
2020. júl. 3. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Úristen, 1 évig injekció? Pár hét után váltani kellett volna. Szerintem menj vissza a kórházba akkor és kérdezd meg az orvost, aki felírta az injekciót, hogy mi legyen. Ha be akar fektetni és te nem akarsz, akkor inkább menj el szakrendelésre vagy magánorvoshoz. Szerintem.
2020. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem lehetett váltani, sajnos közben kemoterápiát kapott édesapám, most lett vége, most már mehetne a tabletta :) Inkább megkérdezzük telefonon a házidokit, aztán majd megmondja mi legyen :)
2020. júl. 3. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!