Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum miatt borzasztóan...

Antibiotikum miatt borzasztóan fájó has+hasmenés.Mit csinálhatnék még? SOS

Figyelt kérdés
Szóval kaptam antibiotikumot. Augmentin Duo 2x1 et szedek, reggel este. 14 darabos tehát 7 napig kell szedni hála isten már csak 1 napnyi adag van hátra. Az elejétől kezdve szedek probiotikumot. De borzalmasan szétcseszte a hasamat, fáj, puffadás, hasmenés, hasgörcsök. Szedek ahogy írtam napi 2 probiotikumot meg ugye széntablettát ha megy a hasam. De hogyan tudnám megszüntetni ezt a hasi diszkonfort érzetet? Mert borzalmas. Patikába a gyógyszerész tanácstalan..Háziorvos azt mondja csak idő kell neki... meg a probiotikum. De van valakinek valami tippje? Nagyon szenvedek! Köszönöm

2020. júl. 5. 07:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Most már semmit. Széntablettával egyszerre szedted? Mert akkor semmi értelme nem volt az antibiotikumnak.

Legközelebb pedig szólj a dokinak, hogy erre a gyógyszerre érzékeny vagy, másikat kellett volna felírnia amikor jelezted felé a problémát.

2020. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Már nincs mit tenni, de ez érzékenység, azonnal kellett volna szólni, nem szabadott volna tovább szedni. Így ahogy leírtad, szerintem az antibiotikumnak nem lesz hatása, mindenesetre szólj az orvosodnak, hogy máskor ne írja fel.
2020. júl. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bölcsességfog műtétem volt. Vágtak,varrtak és be volt gyulladva az Ínyem ... A műtét után kaptam.. Az elején nem volt semmi gond. Olyan 5 napig. Most jött ki rajtam.. így a vége felé! Ezek a tünetek.
2020. júl. 5. 08:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Széntablettát csak akkor veszek be ha rámjön a hasmenés. (nem egésznap van inkább hasfájás és ha mondjuk 2x elmegyek egymás után wc-re akkor veszek be belőle)
2020. júl. 5. 08:14
 5/10 A kérdező kommentje:
EGYÉBKÉNT... Szerintetek az nagy baj lenne ha nem venném be az utolsó 2 (1 napi mert ugye reggel-este) gyógyszert?
2020. júl. 5. 08:14
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
68%
Bajnak baj, de ettől függetlenül én biztos nem venném be.
2020. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Lopedium gyógyszer és probiotikum. Én beszedném azért azt az utolsó antibiotikumot.
2020. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ne szedd be már az utolsó adagot ha ennyire rosszul vagy tőle, komoly szövődménye is lehet. Nekem mindig csak egy hétig kellett antibiotikumot szednem foggyökér gyulladás, vagy fogműtét miatt.
2020. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A bakterológiai osztályon azt mondták az orvosok, hogy a peobiotikum csak egy üzleti fogás nem jo semmire. Szerintwm tök mindegy már mit csinálsz az utolso szemmel. Ha a fogad helyrejött hagyad a francba.

Próbálj diétazni. Kímelő ételek főtt krumpli, rizs, pirítós, zöldségleves, stb. És minden nap egyél joghurot. HagD a széntablettát is a francba. Ha már vége az antibiotikum kúrának vegyel smecta port a patikában. Vény nélküli. Az bevonja az emésztőrendszert egy nyálkával és csökkenti a gyulladást és hasmenést. Azért kell pár nap hogy jobb legyen. És most kerülj minden cukrosat mert a bélflórád megnyekkentm ha most elarasztos cukros dolgokkal akkor a rossz baktériumok és gombák szaporodnak el. Keress rá a candida diétára próbálj asszerint enni legalább pár hétig bár jobb lenne pár hónapig. Sajnos a bélflórát könnyű tönkre tenni helyrehozni nehéz

2020. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem.is hasonló van... Augmentin duo szintén és tegnap óta... Nem iszonyú még, de nem is kellmes... Ma + 2 nap van hátra, fogam helye már jobban van de volt lázam 3-4 napja, 32 éves vagyok, jó immunrendszerrel. Szedek probiotikumot is,kb 1 órával az Augmentin után.
2020. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!