Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tachikardiás (szapora pulzusos...

Tachikardiás (szapora pulzusos) rohamok?

Figyelt kérdés

Szapora pulzussal élő társaim.

Gyógyszert szedek, be van állítva szépen 80 alá, de (ritkán) így is előfordul, hogy szivdobogásos "roham" jön rám. Eddig orvosok nem tudták elcsípni. :(

Nektek is vannak ilyenek?

Mit éreztek közben/utána?

(Én doboló érzést a mellkasom közepén, felszökik akár 150-re, majd lassan vissza. Végig ritmusos csak érzem hogy a vérnyomásom is felmegy, és borzasztóan ijesztő. Utána meg egyből pisi inger, meg ilyenek, mint aki lefutotta a maratont.... Más is van így ezzel? Mi lehet ez vajon?)



2020. júl. 6. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meddig tartanak a rohamok? Szerintem tuti nem normális, nekem nem túl magas a pulzusom, 80 vagy azalatt szokott lenni legtöbbször, de nekem volt már olyan hogy 130 volt a pulzusom 2 órán keresztül, mert ideges lettem, szóval elég érdekes. Bár akkor halálfélelmem lett, de ez most mindegy. Neked is magasabb a szívverésed, ha belélegzel?
2020. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem be van állítva gyógyszerrel, szóval ezért is furcsa.

Nekem kb 20 percig tartott. Igaz, vettem be még béta blokkolót, hátha segít.

Fokozatosan ment fel de nem hiszem hogy pániktól. Nyilván megijedtem de kb 7 éve volt ilyenem utoljára, akkor se sikerült elkapni EKG-val. Mondjuk most nem is hívtam mentőt.

Csak durva belegondolni hogy ha gyógyszer mellett így fel megy, mi lenne, ha nem szednék semmit.... :/

2020. júl. 15. 04:07
 3/4 Kádár Viki válasza:

Szia, nekem ugyanilyen problémám van...

Hosszú évek, sőt évtizedek óta tart. Van, hogy évekig semmi, és ha előjön, sajnos felerősíti az alap-szorongásomat...

Még egy kardiológus sem tudta "elcsípni" ezt a jelenséget, ami általában nyugalmi helyzetben, minden előzmény nélkül, néhány aritmiásnak vagy extrának érzett nagy dobbanással kezdődik, majd átcsap tachikardiába. Kb.fél-egy óra, mialatt elmúlik. Sajnos, halálfélelemmel is párosul. Negyed Betaloc plusszban segít. A családom azt gondolja, pánikbeteg vagyok, de már jártam pszichiáternél is, kivizsgált, terápia stb., így derült fèny a szorongásra. Nem az utóbbi okozza az elsőt, hanem fordítva, a szív tünetek okoznak szorongást. Alapban szedek vérnyomáscsökkentőt és beta-blokkolót. Ennek ellenére előjön... :( Ha egy roham felerősíti egy időre a szorongást, sajnos más tüneteket is hoz magával: étvágytalanság, visszahúzódás, enyhe depresszió. Lassan rutinom lesz ezek legyűrésében...

2021. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezzel én is ugyanígy vagyok.

Nagyon rossz, hogy sose tudhatja az ember, mikor jön rá. És olyankor, mintha az egész mellkasom dobogna, fejemben érzem a pulzusom.

Egyszer olyankor megmértem a vérnyomásom a pulzus miatt, és ezt tettem pár percenként, az eredményt lefotózva.

Abból már látta a doki, milyen típuaú tachikardia, és azt mondta nem veszélyes. Persze attól még ijesztő.

Ha legközelebb ilyened van, próbáld te is otthon megmérni, hátha az is segít a dokinak...

2021. máj. 17. 04:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!