Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hónapok óta járok orvoshoz...

Hónapok óta járok orvoshoz hasi panaszokkal. Kegyetlenül fáj a hasam. Van egy dudor mindkét oldalt a hasamon úgy kb csípőcsont felett tehát úgy köldökkel egy vonalban. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
A házi orvosom azt mondja ibs-em van és csak ráparázok. Voltam már vastagbél, vékonybél tükrözésen crohn gyanújával, de nem mutatott ki crohn betegséget a vizsgálat, sem pedig a szövettan. Emiatt a fájdalom miatt már edzeni nem bírok egyáltalán mert kegyetlen nyomást érzek a hasamon, pl amikor felülést vagy fekvőtámaszt csinálok. Már rengeteg orvosnál voltam, most nem sorolnám fel és mind azt hajtogatja hogy valamilyen bél problémám van. Az általuk felírt gyógyszerek hozzátenném egyáltalán nem használtak. Nem hinném hogy a beleimmel van probléma, meg érzem is hogy nem belső a fájdalom hanem felületi. Én nyilván nem értek hozzá, de azt mondjátok meg nekem az lehetséges, hogy valaki például Ibs, esetleg crohn vagy amit jelenleg kitalált az orvosom Sibó hatására nem tudok edzeni? Szó szerint megnyomorít ez a hasfájás annyira nem birok mozogni miatta. Ez lehet ilyesféle betegségek miatt? Én ezt nem tudom elképzelni. Amikor tükrözésen is voltam ugye crohn gyanújával és mondtam az orvosnak hogy emiatt nem tudok edzeni ő is csak nézett..
2020. júl. 9. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:

En egy MRI-re neveznék be a helyedben, es a dokinak a serv eshetoseget neveznem meg elsoszamu gyanusitottnak. Mozgasszervi tortenet lesz ez- hiszen izommozgasra panaszolod a fajdalom fokozodasat.


Ami a tobbit illeti: az IBS egy tunetegyuttes osszefoglalo neve, azaz gasztroeredetu problema eseten keretik nem elfogadni az IBS stemplit es tovabb menni a belflora (biomok) vizsgalatara,kideritve a valodi okot.

Hajra.

2020. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!