Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől véres a székletem?

Mitől véres a székletem?

Figyelt kérdés

KB 1 hete hasmenésem van. Eléggé sárga színű. Ma viszont apró vérfoltokat fedeztem fel a székleten és a WC papíron is. Mitől lehet ez?

18/F



2020. júl. 9. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Háziorvos! Holnap!
2020. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasmenés alatt biztos, hogy hasmenést értesz? Akkor beszélünk arról, ha napi 3-nál többszöri, híg székletürítés van. Ha ez van, már eleve ezzel orvoshoz kell menni 1 hét után.

A sárgás széklet utalhat valamilyen vírusos/bakteriális fertőzésre, esetleg epebántalomra, vagy ételérzékenységre főleg laktóz/glutén.


A vér milyen jellegű volt, letudnád írni? Élénk piros, vagy sötét zaccos? Ha a wc papíron is maradt és az is piros színű volt, a vérzés a bélszakasz alsó részéből származik, tipikusan a végbélből, vagy közel a kijárathoz. Ennél "kevésbé kell félni", ugyanis aranyér vagy fisszura okozza leggyakrabban (hámsérülés erőlködéstől pl). Milyen mennyiségben volt jelen?


Amúgy is menj el orvoshoz, ez alap, csak gondoltam ezt jó lehet ha tudod.

2020. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

SOHA nem aranyérre gondolunk elsőnek kedves utolsó! Ezt az aranyeret tessék elfelejteni! Más is tud élénkpirosan vérezni, nem is kicsit.


Ez tipikusan olyan eset, ami orvosi kivizsgálást igényel!

2020. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Kedves harmadik!

Ha végig olvastad válaszom láthattad, hogy én is orvosi vizitet tanácsoltam.. Nem vagyok orvos, ahogyan Te sem, az aranyér csupán egy opció a sok közül, ahogy a fisszura és a végbélrepedés és a fekélyesedés is soroljam? Ezt csak orvos tudja eldönteni én csak az opciókat mondtam el neki.

2020. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én orvos vagyok, kedves előző! Tök felesleges ennél a kérdésnél okoskodni, mit érdekel téged, hogy piros, vagy zaccos? Ez nem olyan kérdés, amit itt a neten keresztül meg tudsz oldani, ezért , tök felesleges találgatni! Ami meg az élénkpiros szöveget illeti, a kérdező fiatal, de alapvetően az a feltételezés MINDIG, hogy vérző végbéldaganatról van szó (jelen esetben nagy eséllyel nem az). Ezt ki kell zárni, ha ez ki van zárva UTÁNA jön a fissura, aranyér és egyéb dolgok. A válaszodba pont azért kötöttem bele, mert olyan dologba kontárkodtál bele, amihez nem teljesen értesz.
2020. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Ja hát akkor én is orvos vagyok.. (:


Egyébként jogos oké köss bele, de én is orvoshoz küldtem, tehát okát nem láttam a vita indításának, semmi rosszindulat nem volt az irományomban. Nem tényeket közöltem vele, nem Ezo tv-s vagyok, hogy képernyőn keresztül diagnosztizáljak. Akkor azt mondom okés lett volna ez a kezdeményezés, ha itt lebeszélném az orvosról vagy ilyesmi, de egyenesen küldtem oda.


Én ne küldeném? Aki mindennel orvoshoz megy? Ugyan..

2020. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ismételten tök feleslegesen okoskodtál bele olyanba, amihez semmi közöd és nem értesz hozzá. Ráadásul jöttél az aranyérrel ami orbitális szakmai hiba egyébként.


A kérdezőnek annyit kellett tudnia, hogy orvoshoz kell menni, a többit majd a háziorvosa elintézi. Te meg öncélú okoskodásba kezdtél itt játszva az orvost.

2020. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Egy orvos nem viselkedne itt így, ahogyan Te már ne haragudj. A semmin akadékoskodsz. Mégegyszer hangsúlyozom akkor, hogy értsd: NEM analizáltam senkit és JAVASOLTAM az orvosi vizitet, mert ilyen esetben ez kötelező.


"Menj el orvoshoz, ez alap.."

Ergo semmi rosszat nem tettem a kérdezővel szemben. Nem értem mi bánt Téged abban, ha valaki segíteni szeretne. Elnézést, de szerintem ez már csak akadékoskodás.

2020. júl. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már az első mondatodban sem láttam a logikát. "Ismét tök feleslegesen okoskodtál..." öö de mibe?:D mármint az előző válaszomban semmi okoskodást nem ejtettem el nem is értem.
2020. júl. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ismételten után lemaradt a vessző. De a lényeg a lényeg. Te itt nekiálltál diagnosztizálni szerencsétlent, úgy, hogy látványosan közöd nincsen a témához. Arról nem is beszélve, gogy ilyen hülyeségeket mondani, mint aranyér. Tudod hány ember lesz későn diagnosztizálva akár tumorral akár gyulladásos bélbetegséggel, mert valami hozzád hasonló önjelölt orvos észlény azt mondta neki aranyér? Na ezen húzza fel magát mindenki, aki kicsit is ért a dologhoz. Te rohadtul nem értesz.

És itt ismét felmerül bennem a kérdés, hogyha valaki annyira nem értva dologhoz, mint te, akkor miért kérdez olyat, hogy emésztett, vagy friss piros vér ürül? Szín tiszta nárcisztikus okoskodás!

2020. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!