Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vékony, sportos alkat vagyok,d...

Vékony, sportos alkat vagyok,de az alhasam görögdinnye méretűre puffadt, már olyan mintha várandós lennék, nagyon feszül és irtó kellemetlen mozogni is. Orvos nem tud mit mondani.Volt már nektek ilyen?

Figyelt kérdés
Egészségesen eszem, semmi fehér kenyér vagy tészta, sok zöldség, köles, bulgur. Semmi cukor, édesség, vagy üdítő, csak tiszta víz. Rendszeresen mozgok, heti 5x vagy futok, vagy edzés. A hasam állandóan puffadt, viszont amint eszek egy kicsit, egyenesen óriási lesz az alhasam, nagyon feszül és alig tudok mozogni is. 177cm vagyok, 62 kiló. Nem vagyok elhízva, a hasam viszont annyira kikerekedik ilyenkor, hogy van aki azt hiszi várandós vagyok. A gyomrom is szokott néha égni. Tapasztalt valaki ilyet? Orvos elküldött vérvételre,jővőhéten kell mennem, de mást nem mondott. Van egy kis ciszta a petefészkemben, de nem gondolom hogy amiatt van görögdinnye méretűre nőve a hasam.

2020. júl. 10. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A vérvétel eredménye (feltételezem) közelebb hoz a megoldáshoz. Azt meg kell várni. Én laikus vok, de valamiféle bélgyulladásra gyanakszom. Sztem a vérvétel eredményétől a doki is okosabb lesz....meg kell azt várni. Pl. stressz alapon is lehet bélgyulladás - hiába a legegészségesebb táplálkozás.
2020. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Maganorvoshoz mennek. Ha puffadas, gasztroenterologushoz. Szekletvizsgalat, vervetel, legzesteszt amire szamithatsz. Legalabb egy tanacsadas, ha tul sokba kerulne, es utana normal egeszsegugy.

IBS-tol kezdve annyi minden, sima stressz is lehet.

2020. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most lehetne itt találgatni, meg diagnózist gyártani, de ide orvosi segítség kell. Ha államilag akarod megoldani, akkor első körben háziorvos, ha magánban, akkor pedig ahogy az előző válaszoló korrektül írta, gasztroenterológus kell. Amit érdemes figyelni, hogy van e valami ami kiváltja a dolgot pl. tej, tejtermék, továbbá érdemes figyelni a székletet, nem híg, nem véres, nem nyákos-e, nem zsírfényű, világos, hányszor van egy nap stb. Gyomorégést, savas felböfögést szintén figyelni kell.
2020. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 vok. Megint csak azt írom...felesleges találgatni, ha volt laboron...meg kell várni a laboreredményt....addig minek agyalogni?
2020. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A laboreredményeim tökéletesek. Ultrahangon és rontgenen sem találtak semmit. Gasztroenterológus és sebészetis is megvizsgált, szintén semmit nem találtak. A gyomromba is beleall mostmár görcs hullámszerűen, éjszaka is. Ezt is vizsgálták, de semmi... teljesen kétségbe vagyok esve mert ez borzasztó. Bármit eszek a hasam óriási lesz és a gyomrom is faj, folyamatosan jön fel a levegő is... :(
2020. júl. 14. 15:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Megoldódott azóta a problémád, vagy kiderült mi volt a baj?

Egyéb nőgyógyászati probléma is okozhatta, sajnos sokszor van összefüggés a hasi tünetekkel, puffadással, az emésztőrendszerre is kihathat.

2020. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!