Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szapora szívverés ennyire!?

Szapora szívverés ennyire!?

Figyelt kérdés
Napok óta beteg vagyok, fáj a fejem, folyik az orrom, fáj a torkom, köhögök, hőemelkedésem is volt reggel, 37,6 körül. Ekkor gondoltam rákeresek hogy mi lehet az. Kihozta az agyhártyagyulladást, megnéztem a tüneteket, és hirtelen annyira megijedtem hogy úristen lehet ez van, teljesen bepánikoltam, a pulzusom meg 2 óráig nem ment 120 alá.. Mentem sürgősségire, azt mondták, hogy pánikroham volt.. Pánikbeteg vagyok, de a rohamoknál nekem eddig sosem volt magas pulzus, hanem mindig rosszul lettem, izzadtam, zsibbadtam stb.. Mit gondoltok erről?

2020. júl. 10. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig a pánikroham egyik nagyon jellemző tünete a roham elindulásakor az igen magas hirtelen kiugró pulzus, hirtelen felugró magas vérnyomás, és a szakadozott, fulladás jellegű levegővétel


Olyankor ha elkap a roham dobj be egyszerre 1mg Xanaxot vagy 1mg Frontint (Ha nincs felirva akkor irasd fel a phszihiátrián)


De ha folyamatosan kerülgetnek a rohamok akkor érdemes lenne az időnkénti nagy dózisú nyugtatózás helyett inkább phszihiáterhez fordulni és belekezdeni valami gyógyszeres kúrába mondjuk kezdetnek 3X0,25 Frontin naponta kezdetnek

Ha továbbra is fennáll a pánikroham és a szapora szivverés még benyugtatózva is akkor konzultálj a phszihiáterrel és irass fel nagyobb adag nyugtatót

De ha még a nagyobb dózisú nyugtató ellenére is fennáll a magas pulzus állandó jelleggel akkor menj el egy kardiológiai szakrendelésre és szedjél béta blokkolót az biztosan leállittja a heves szívverést

2020. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De szerinted az ezért volt? Annyira megijedtem ettől, hogy el se tudom mondani. Létezhet hogy emiatt nem ment le 2 óráig 120 ról a pulzusom? Borzasztó volt. Nekem általában csak ezek a tünetek vannak: Elkap egy ilyen fura szédülés, derealizáció, meg se tudom nagyon fogalmazni, elkezdek enyhén zsibbadni, elkezdek rettegni, félni, remegni, folyamatosan figyelem olyankor a szívverésem,olyankor szinte mindig van 1 extraszisztolé. Most meg elkezdem olvasni a tüneteket és bumm hirtelen ekkora lett a pulzusom, de semmi más tünetem nem volt, max annyi, hogy féltem.
2020. júl. 10. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószinűleg pánikbeteg vagy, legalábbis amik tüneteket leirtál azok annak felelnek meg

Menj el a phszihiátriára és konzultálj orvossal ha a rohamok folyamatosan elkapnak

Ha meg a heves szivverés fennáll akkor két dolog lehetséges vagy idegi alapon ver a szived tehát több nyugtatóra van szükséged vagy pedig szivbeteg vagy tehát akkor menj el kardiológushoz

De szerintem csak pánikrohamos vagy mivel a magas pulzus csak 2 órán át tartott nálad, aki szivbeteg annak egész nap kalapál a szive

2020. júl. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!