Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet szapora szívverés?

Mitől lehet szapora szívverés?

Figyelt kérdés
Rohamokban tör rám szapora szivveres, pl este 55-65 között mozgott, teljesen nyugodt voltam, de ma pl arra keltem fel hogy 90-95 a pulzusom, elkezdem nagyon félni hogy mitől. Szóval sokszor van hogy látszólag ok nélkül felszökik a pulzusom, és egy idő után újra normális lesz.. tudtommal szívbetegeknek folyamatosan kalapál a szívük, nem szűnik meg.. mitől lehet?

2020. júl. 11. 08:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Persze, hogy félsz, a magas pulzus rendkivűl kellemetlen érzés de a 95 még nem számit kiugróan nagy számnak orvosilag csak kellemetlen tünetekkel jár

A normál pulzus 60 és 80 között van nyugalmi helyzetben

A 95-ös pulzust vagy stressz vagy pánikroham okozhatta

2020. júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha továbbra is fennáll a folyamatos 95-ös pulzus akkor fordulj a kardiológiához
2020. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De pont ez az hogy folyamatosan sosem áll fenn, van hogy 1 órára berobban valami és 95 a pulzusom, most is erre keltem, ilyenkor mindig megijedek, kellemetlen érzés. De este mindig lemegy 60 alá akár! Ezt nem értem.. pánikbeteg vagyok, de nem szokott szapora szívverést okozni, más tünetei szoktak lenni
2020. júl. 11. 09:17
 4/18 A kérdező kommentje:
Most pl 85 a pulzusom nyugalmi helyzetben
2020. júl. 11. 09:18
 5/18 A kérdező kommentje:
Úgy mérem a pulzusomat hogy 15 masodpercig merem mennyit dobbam es beszorzom neggyel.
2020. júl. 11. 09:27
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor nem is kell kardiológiára menned a diagnosztizált pánikbeteg vagy,akkor az csinálja a magas pulzust

Szedjél nyugtatót vagy magasabb dózisú nyugtatót ha nem áll le a magas pulzus

Ha pedig még a magasabb nyugtatóra sem esik vissza a pulzusod 60 és 80 közé akkor pedig menj el a kardiológiára és szedj egy minimális mennyiségű 2,5mg béta blokkolót, az tutira leviszi a pulzust


De mondjuk ha sportolnál valamit vagy csak ha elmennél sétálni egyet akkor lehet, hogy a pulzusod is normalizálódna,próbáld ki

Az otthonülés és a semmittevés is csak stresszel jár ami csak emeli a pulzust

2020. júl. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A pulzus 60-100 ig jo nem? Valaki 100al el 50 eve es semmi baja, nem veletlenul mondjak hogy a trachyarfia 100 felett van, az a baj ha az felett van tartosan
2020. júl. 11. 09:33
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem

A pulzust nyugalmi helyzetben kell mérni, és 60 és 80 között van az ideális tartomány nyugalmi állapotban (sportolóknál lehet 60-nál alacsonyabb is)

Ha már valakinek 100 a pulzusa az már magasnak számit, de a kórházban csak 115 körül adnak rá béta blokkolót

2020. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A nyugalmi állapotban mért ideális pulzusszám 60 és 100 között van percenként, ám ez az érték több más tényezőtől is függhet. A 100-nál magasabb pulzusszámot, melyet az orvostudomány tachycardiának nevez, akár láz, vérszegénység, fizikai vagy érzelmi stressz által képződő adrenalin is kiválthatja.

Mindenhol mást írnak

2020. júl. 11. 09:44
 10/18 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha mondjuk lenne valami a szívemmel pl a billentyüvel, akkor a panaszok folyamatosan fenállnának nem?
2020. júl. 11. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!