Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hirtelen fellépó szapora...

Hirtelen fellépó szapora szívverés. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már többször is előfordult velem, hogy hirtelen elkezdett kalapalni a szívem, minden negatív. Vasárnap magashegyi túrán voltunk, de előtte 10 napot betegeskedtem, lázas, náthas voltam, torkom fájt. Ezért nem tudtam sportolni, de egyébként hetente ötször szoktam edzeni, magashegyi túrázá számomra nem újdonság. Vasárnapi túra után a vontaban hirtelen kalapálni kezdett a szívem, izzadtam, hétfőn megint, és napközben is. Mi lehet ennek az oka. Vasárnap indulok egy 12 napos túrázós kirándulásra.
2017. júl. 11. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Lélekben minden oké veled? Nem szoktál pánikolni vagy parázni semmitől? Szoktál kávét, kólát vagy energiaitalt inni?Lehet, hogy csak annyi a baj, hogy a betegség után megerőltetted a szervezeted, ezért reagált a szíved felgyorsult működéssel, vagy csak a hirtelen légnyomás változás teszi,a z is lehet. De én azért azt javaslom, keresd még meg a háziorvosodat túra előtt, esetleg egy kardiológust. ()Lehet, hogy attól, hogy az egyik orvos azt mondja, minden negatív, a másik találhat valamit.)

Még az életkornak is van befolyásoló tényezője, mert már 30-on felül is megerőltető lehet egy ilyen túrasorozat.

Mondom: én csak találgatni tudok, egy orvos, pláne egy szakorvos biztosabbat tud mondani, főleg, ha látott is.

2017. júl. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg még a pajzsmirigyedet se árt megnézetni.
2017. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, holnap megyek dokihoz, azt elfelejtettem, hogy a sok fekvés alatt becsípődött a nyakam, ezért szinte alig tudtam mozogni, a nyakam már nem fáj.
2017. júl. 11. 17:31
 4/6 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok
2017. júl. 11. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor az is lehet, hogy mikor rosszul vagy a túledzettség, túlterhelés miatt, a szervezeted szénhidrátért kiált, ezért is lehet, hogy ezért is csípődött be nyakad az izomműkjödés miatt. A túl sok szénhidrát nem jó, de a túl kevés se.

Szőlőcukor nem árt, ha van nálad.

2017. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kederind válasza:
Szia! Nos nem akarok semmilyen ijesztő információval szolgálni, de jobb ha elmész egy kardiológushoz, mert lehet szívbillentyű probléma is. Remélem mihamarabb rendeződik a problémád, jobbulást!
2017. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!