Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszaidéztek tüdőszűrésre,...

Visszaidéztek tüdőszűrésre, nagyon félek, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Diákmunka kapcsán kellett tüdőszűrésre mennem. Most azonban kaptam egy levelet, hogy x időpontra vissza kell mennem egy kivizsgálásra. Anyám teljesen bepánikoltatott mert már itt rágja a körmét meg jajveszékel, hogy csak nem daganat lesz. Erre már én is teljesen bepánikoltam.

Mire számítsak? Lehetséges, hogy kórházba is befektetnek?



2020. júl. 11. 18:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja, írtad, diákmunka... Akkor fiatal :) Biztos, hogy nem rák!!! Esetleg nem sikerült a felvétel s meg kell ismételni.
2020. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
Sok embert vissza szoktak hívni. Nem rák, ettől ne félj! Akár gyulladás, akár valami mellhártya gyulladás, bármi apró dolog lehet. Vagy csak nem sikerült a felvétel. Sokszor van ilyen. Ne félj.
2020. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A visszahívások 99.9%-a azért van, mert nem lett jó a felvétel. Ez viszont viszonylag gyakori.

Fiatal vagy, nem dohányzol, nincsenek tüneteid... Szinte kizárt, hogy gond legyen.

2020. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további megnyugtató válaszokat. 19 vagyok egyébként.


Legutóbb 4 éve volt hasonló eset. Akkor a kardiológiai vizsgálatot kellett 3x újra lebonyolítani, végül kiderült, hogy nincs semmi baj sem.

Remélem ezzel is csak így lesz :)

Egyébként közben sikerült elérni egy ismerőst aki bent dolgozik a tüdőgondozóban és elmondta, hogy mivel nekem még az első és nincs összehasonlítási minta, valószínűleg csak ennyi miatt hívnak vissza. Legalább is nem gondolná, hogy bármi lenne.

Annyira emlékszem még, hogy azelőtt pár nappal bontottunk és elég sok port nyeltem. Több napig kínozta a tüdőmet, épp csak feljavultam a szűrőre. Olvastam, hogy akár ez is okozhatott gyulladást.

2020. júl. 11. 19:25
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a por nyelés miatt. De hordj maszkot, így hosszútávon tönkreteszed a tüdődet!
2020. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem csak rossz lett a felvétel, de hát megnyugtatót senki sem fog tudni mondani, minden korban előfordulhat tisztázatlan kerekárnyék.
2020. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Orvos vagyok. Gyakran van ilyen. A Röntgen gyakorlatilag hasonló mint egy fénykép, és sok műtermék, hiba stb. lehet rajta. A kollégák szeretnek biztosra menni és ezért néha ismételt felvétel kell. Ha van valami kis elváltozás az sem feltétlenül jelent tumort. Volt olyan betegem akinek minimális, teljesen jóindulatú, fejlődési rendellenesség okozott foltocskát a Röntgenen.
2020. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!Na mi lett a kivizsgálás eredménye?Amúgy azt szeretném kérdezni tőled,hogy tüdőszűrés után ct-re küldtek?


Amúgy számtalan oka lehet a jelenségnek daganaton kívül:

- Valami porszemcse került a lencsére,és az vetett egy pici árnyékot.

- Kép előhívásakor került oda(amúgy nincs ott semmi),csak technikai hiba.

- Tüdőgyulladás/kisebb megbetegedés,akár influenza után maradt ott egy kis gyulladás,és az látszódott.

- Levegőt vettél véletlenül közben.

- Egy ér fel volt duzzadva éppen,és az vetett árnyékot.

- Lehet,hogy por,akár az is.Esetleg egy pici kátrány is oda kerülhetett ezáltal.Illetve autók kipufogógáza,és a légkörben található káros anyagok hatása.

- Én már olyat is hallottam,hogy valakit azért hívtak vissza,mert,hogy a vizsgálatot végző orvos bizonytalan volt(nem tudom kezdő volt-e),és látott valamit,aminek ellenkezőjét erősebb szakvélemény alátámasztotta. Nem is volt ott semmi,aminek nem kellett volna ott lennie.Szóval emberfüggő is lehet.Bár lehet ez túlontúl speciális eset volt.

- Szeptikus embólia. Nálad nem valószínű.

- TBC.Ez sem.


Utóbbi kettőnek,illetve a rettegett kornak vannak jelei.Dobverő ujjak/óraüveg köröm, gyors fogyás, köhögés jellegének megváltozása.Ezek a daganat osztódóképességének kialakulása előtt jelentkeznek többnyire.Ha azt is diagnosztizálnak,ebben a kezdeti fázisban még szinte teljes az esély a gyógyulásra.Téged ez úgysem fenyeget.Csak elővigyázatosság. Biztos kérdezték dohányzol-e vagy családban dohányoznak-e (passzív dohányzás),illetve halt e már meg családon belül valaki emiatt.Ezek is a diagnózishoz tartoznak.Majd mondd mi lett.:)

2020. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon hirtelen lezajlott minden, tovább küldtek ctre mert kerékárnyékot láttak a második szűrésen.

14 napos szabály szerint lettem tovább küldve. Ott kivizsgáltak, kiderült, hogy gyulladásos eredetű heg van ott.

Minden rendben van :)

2020. júl. 23. 13:46
 20/20 anonim ***** válasza:
Az semmiség tényleg,gyakran van ilyen.:)
2020. júl. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!