Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális pulzus , szívdobogás...

Normális pulzus , szívdobogás érzés?

Figyelt kérdés
24/F vagyok, normális a szívverésem 60-80 között mozog legtöbbször, mégis szívdobogásérzésem van, olyan mintha valami remegne ott belül a szívemnél, arra gondoltam, hogy lehet pszichés. Valamint az normális hogy levegővételkor gyorsabb a szívverésem, és amikor kifújom akkor meg lelassul?

2020. júl. 12. 18:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt így normális pulzus, vérnyomás mellett, amikor sok stressz ért, és utána kiderült, hogy szívbillentyű hibám van (MPS), és amiatt lehetett. Arra kaptam gyógyszert és azóta nagyon ritkán érzem, pedig most is nagy a stressz az életemben.
2020. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Remegni igazából olyan mintha a hasam is remegne, majdnem hogy mindenem, de csak belülről, kívülről nem lehet ezt látni. Mintha az idegek ugrálnának a testemben. Sajnos én is rengeteget stresszelek, félek a betegségektől is, minden bajom van!
2020. júl. 12. 18:27
 3/30 anonim ***** válasza:

Vagy pszihés alapú vagy szívritmuszavar


A remegés érzés egyértelműen szivritmuszavart jelez

Szivritmuszavar mindenkinél előfordulhat de ha gyakorian főként minden naposan érzed ezt a remegő érzést akár többször is (főként a torokban és mellkasban jelentkezik) akkor menj el a háziorvosodhoz kérj egy beutalót kardiológiára

Ott majd egy előzetes vérvétel után a szivultrahangra ráraknak meg EKG-ra és rádraknak egy Holter gépet is valószinűleg amit 24 óráig viselned kell és az majd kimutatja a szivtritmus zavar tényét


De szivritmuszavarod lehet az erős stressztől is, csakhogy a stresszes ritmuszavar csak időnként jelentkezik, nem pedig állandó mint a szivbetegeknél.

Akkor meg ha stressz alapú akkor meg irány a phszihiátria


Ez a levegővételes dolog hülyeség, a szived ugyanúgy ver ha beszivod a levegőt ha kifújod mindegy

2020. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Én a szívemet éreztem úgy mitlntha remegne nagyon gyorsan. Ha nem voltál még kardiológiai kivizsgáláson próbálj meg szerezni rá beutalót Ártani nem árt. Vagy esetleg még pajzsmirigy probléma is okozhat ilyet.
2020. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Na meg persze sok minden más, csak azért ezeket említettem mert nekem ezeket nézték.
2020. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem mindig áll fenn, valamikor észre se veszem, csak akkor van jelen ha rágondolok hogy úristen van/volt nekem ez, és akkor egyből érzem. Szóval ha elmegyek kikapcsolódni vagy valami akkor nem igazán érzem.
2020. júl. 12. 18:33
 7/30 A kérdező kommentje:
Például most sem érzem.
2020. júl. 12. 18:34
 8/30 A kérdező kommentje:
Ja és minden nap rengetegszer a pulzusomat figyelem a nyakamnál, néha megfeledkezem és még a postán sorbanállás közben is figyelem, furán szoktak rámnézni :D mindig azt figyelem. Egyébként meg de, gyorsabb a szívverés ha beszívod a levegőt, légzési aritmia a neve.
2020. júl. 12. 18:34
 9/30 A kérdező kommentje:
Meg a szívritmuszavar az vagy az hogy gyorsan ver (100+/perc) vagy lassan (60-/perc) vagy szabálytalanul ver, kihagy egyet meg ilyenek. Nekem ezek nincsenek. Csak érzem sokszor hogy dobog, és idegesít! a remegés is sok helyen érzem.
2020. júl. 12. 18:36
 10/30 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy, tényleg pszichésen van. De egy kivizsgálás szerintem akkor sem ártana.
2020. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!