Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális pulzus , szívdobogás...

Normális pulzus , szívdobogás érzés?

Figyelt kérdés
24/F vagyok, normális a szívverésem 60-80 között mozog legtöbbször, mégis szívdobogásérzésem van, olyan mintha valami remegne ott belül a szívemnél, arra gondoltam, hogy lehet pszichés. Valamint az normális hogy levegővételkor gyorsabb a szívverésem, és amikor kifújom akkor meg lelassul?

2020. júl. 12. 18:06
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Meg ami neked van a mitrális prolapsus az születési rendellenesség, azt már észrevették volna nekem. 1-2 éve voltam teljes körű kivizsgáláson
2020. júl. 12. 19:00
 12/30 A kérdező kommentje:
Nekem ez vissza-visszatérő, volt már egyszer ilyen problémám, de amikor már "elfelejtettem" gondolkodni, vagy megnézni a pulzusomat akkor elmúlt. Most kezdtem újra
2020. júl. 12. 19:01
 13/30 A kérdező kommentje:
Egyébként pont kedden megyek vérvételre, háziorvoshoz meg már konkrétan nem merek elmenni, egyszer elmentem hozzá mert azthittem meghalok, semmi tünetem nem volt, elkezdtem félni, valamiért halálfélelem jött rám, akkor még nem tudtam, de pánikrohamom volt, és mentem oda, mindenkin átgázoltam a rendelőben, fellöktem sok gyereket/embert, egyszerűen nem láttam a szememtől, rohantam be az orvoshoz, benyitottam úgy hogy egy gyereket vizsgált, erősen beb*sztam az ajtót, hát akkor úgy nézhettem ki mint egy nem normális szerintem. Elég kínos volt amikor már megnyugodtam, mert akkor realizáltam, hogy basszus miket is csináltam.. Meg hát félek a betegségegtől, pár hét alatt háromszor voltam nála mert azthittem szívrohamot kaptam, agyvérzést meg ilyenek. Én azóta nem merek hozzá elmenni, úgysem venne komolyan. Szóval ennyi
2020. júl. 12. 19:08
 14/30 A kérdező kommentje:
Minden ilyen fura tünetem elmúlik pár nap alatt, amikor már valami más betegségtől félek.. Szóval most pl a pitvarfibrillációtól félek, ezután meg amit majd találok az internet bugyraiban sajnos. Ahogy majd találok mást, volt már nekem pl a multiple sclerosis is, akkor elmúlnak azok a tünetek, amik voltak előtte. Volt hogy nyomott a szemem, annyira fájt hogy nem is gondoltam arra hogy ez azért lehetett mert pár nappal ezelőtt olvastam valami súlyos szembetegségről már nem tudom miről, talán glaukóma .. és ez maradt meg a tudatalattimban, voltam pszichológusnál, és ez nagyon durva. Nekem ez felfoghatatlan hogy miket tud generálni a tudatalatti. Azt mondta hogy ezek pszichomatikus tünetek, amikor meg úgy érzem, hogy nem ritmusos a szívverésem az meg csak pszichésen van jelen, beképzelem az egészet. Sosincs nekem melléütés, vagy hogy felgyorsul 1 másodpercre aztán megint jó.. még extraszisztolé is csak ritkán..
2020. júl. 12. 19:13
 15/30 anonim ***** válasza:
Szóval akkor már kezelve vagy hipohordriával? Vagy csak voltál egy pszichológusnál?
2020. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nem tudják kezelni, mármint próbálta, de nagyon súlyos, az idők alatt teljesen eluralkodott rajtam. Mondta is hogy ez rengeteg idő alatt lehetne, de az is benne van a pakliban hogy nem. Mert annyira hozzámszokott már sajnos hogy az beteges. Így telik egy napom figyelj: Felkelek, az első dolgom hogy megnézem a kezemmel hogy élek-e megmérem a pulzusom, vérnyomásom, volt hogy azon tanakodtam hogy bemenjek-e a sürgősségire mert 85 volt a pulzusom, olyan soknak tűnt így hirtelen, oké. Megy tovább a nap, nagyjából 100szor vagyok magyar betegségek oldalán, nem tudom, hogy le lehet-e ezeket írni, inkább nem fogom. Nagyjából így telik az egész időm, hogy 10 percenként nézek egy betegséget, mi igaz rám, mi nem, ha igaz esetleg, annyira megrémülök hogy a pulzusom 120ra felmegy, elkap a pánik, rohanok az ügyeletre, ahol már csak kiröhögnek, elég szar érzés. Persze végig nézem a pulzusom, nem-e áll le futás közben :) szóval teljesen beteges az állapotom, nem tudom mi lesz.
2020. júl. 12. 19:34
 17/30 A kérdező kommentje:
De volt olyan is hogy zsibbadtam, máskor a mellkasom fájt, valamikor a fejem fájt nagyon, valamikor meg a hasam. Kb ekkor jöttem rá, hogy valami nem oké, valószínűleg nincs egyszerre halálos szívbetegségem, agybetegségem, has valamim..
2020. júl. 12. 19:38
 18/30 anonim ***** válasza:
Uh,sajnálom. Nagyon rossz lehet. Most biztos nem mondok újat, de esetleg próbálj meg jogázni, de komolyan koncentrálva. Vagy Valamit ami hosszú távon leköt, megnyugtat, más felé tereli a figyelmedet.
2020. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Most is furán érzem magamat, elkezdtem izzadni, rosszul vagyok!!
2020. júl. 12. 19:49
 20/30 A kérdező kommentje:
Pánikrohamot kaptam szerintem
2020. júl. 12. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!