Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helicobacter antibiotikumos...

Helicobacter antibiotikumos kezelése milyen? Hogy vészeljem át?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt itt valakinek helicobacter pylori-ja? Milyen volt a kezelés?

Nagyon aggódok miatta, mert nagyon legyengültem és lesoványodtam a betegség miatt, hiszen már egy éve küzdök a napi erős rosszullétekkel, és csak most derült ki hogy ez állhat a problémák mögött. Már néhány hónapja szedek PPI savlekötőt, mert csak ez segít egy picit, de ebből is csak a minimális dózist bírja ki a szervezetem (elég megterhelő volt ezt is kitapasztalni). Úgyhogy fogalmam sincs, hogy tudnám átvészelni a PPI mellett a csomó antibiotikumot amiket a kezelésre írtak fel. Van aki számára semmilyen mellékhatás nem volt az antibacik mellett, viszont sokaktól rémes tapasztalatokat lehet hallani. Tippek? Tapasztalatok?


2020. júl. 14. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt. Nyugodtan írhatsz ha szeretnél de le is írom a tapasztalataimat.

Nekem 1500 mg antibiotikumot irtak ki 2 fajta volt. A legnagyobb bajt az okozta hogy az hányingerem volt az egyik gyógyszertől az ízét nem bírtam elviselni. Aztán rájöttem hogyha valami erős ízű itallal pl 100% narancslé vettem be a lényeg hogy jol elnyomja az izét utana fogat mostam elviselhetőbb volt. De volt a gyógyszernek utóíze.

Én úgy voltam vele hogy ki kell bírni a kezelést viszonylag rövid idő. (Sajnos nekem elmondták hogy nem biztos hogy az első adagtól eltűnik, lehet meg kell ismételni ha nem sikerül). Nálam ilyen nem fordult elő a masodik alkalommal negatív lett a teszt.

Próbálj egy ütemet felállítani a gyogyszerekkel a savcsökkentőt nem lehet egyszerre szedni a gyógyszerrel, szóval pár órával előtte. Illetve probiotikum ezerrel. Napi 2-3 alkalommal bármilyen de ahogy kiváltod a gyógyszert szerintem a patikus fogja mondani hogy ilyen dózis antibiotikum mellett fontos lenne.

2020. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csúszni fog a kezelés megkezdése, mert még új időpontot kell kérnem előtte a dokimhoz. De azután lehet hogy írok még privátban! És köszi a választ és a segítséget!

Most még az a kérdésem lenne, hogy milyen hamar kezdted el jobban érezni magad? Mert nekem most alapvetően is a legnagyobb problémám a folyamatos hányinger, és nem tudom, hogy csak romlást várjak az antibiotikum alatt, vagy közben azért enyhülnek is a baktérium okozta tünetek?

2020. júl. 15. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem fogok hazudni nekem nehéz volt ez az időszak. Mint már irtam nekem az egyik gyógyszertől szinte állandó hányingerem volt. Nem szoktam a gyógyszert nem bevenni ha mondják, ezzel voltak problémák. Hányinger, hasfájás, fáradság.. ha lehet vegyél ki szabadságot erre az időszakra vagy egy kicsit legalább.

Az biztos hogy kiüti a szervezetet ilyen erős dózis, egyél sok vitamint utána es probiotikumot.

Az elejen biztos romlani fog én szerintem (en refluxos vagyok) nekem meg jobban nyomta a savamat a gyógyszer. A végére már jobb volt de tényleg bármennyire rossz csináld vegig mert sok komolyabb betegség előfutára lehet ez a baci ez a kis idő fontos.

Ajánlom meg azt hogy kímélő értrendet tarts a kezelés alatt. Olyanokat amit konnyen megemésztesz.

2020. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azta mindenit ez 1 egész évig fennállhat? Akkor én sem vetem el az ötletet, hogy 1 hónapos panasz mögött fertőzésem lehet.. Uh szegényem, kitartás!
2020. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem, kiderült hogy nem ez áll mögötte. sokkal jobb, nem tudni mi áll mögötte, pedig a tünetek ugyanazok:) remek az élet
2020. aug. 6. 09:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Azóta se derült ki? Ne idegesíts Jézusom..

Mindenen voltál már? Székletvizsgálat, ételallergia, kilégzés, tükrözés?

Én voltam a 4. válaszoló, nekem IgG tesztből kijött, hogy tejfehérje érzékeny vagyok és tojás is enyhén.. De most megint kicsit szarabbul vagyok, szóval már én se tudom biztosra, de a gasztró nincs nálunk még nyitva. Pedig tuti minden szart megcsinálnának rajtam is.

2020. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!