Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egészséges időskor, hogyan?

Egészséges időskor, hogyan?

Figyelt kérdés

A járvány alatti kórházkiürítések kapcsán meglegyintett az elmúlás szele. Sok magatehetetlen embert láttam a híradóban, akiket a családtagokra bíztak. Na most nekünk a párommal nem lett gyerekünk, és mivel elmúltam már 48 is, ebben a korban nem kockáztatnék.

Próbálunk egészségesen élni, de nyilván ez 100%-ban nem megy, mert a stresszt elkerülni szinte lehetetlen, gondolok itt arra, hogy jelenleg munka nélkül vagyok így pénz is csak az olcsó kajákra van, mint a májkrém meg a levespor. Vannak már a korból adódó meglévő betegségeink is, de sportolunk rendszeresen. Tágabb családban felmerülő gondok, konfliktusok is nyomasztanak, meg amúgy is szorongó típus vagyok. Nagyon sötéten látom a jövőt, félek attól hogy nem fogok tudni dolgozni és ellátni magam, rákényszerülök arra hogy kukákból szerezzem be a kaját, mint ahogyan az utcánkban elég sok időst látok aki erre szorul. :(

Talán még nem késő elkezdeni valamit, hogy ezt elkerüljem, de hogyan?



2020. júl. 15. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Helló, bár én még csak egy kis taknyos 21 éves vagyok, de én is hasonlóan sötét jövőképpel számolok magamra. Ha téged ez az egész negatív attitűd zavar, szerintem egy pszichológus sokat segíthet rajta.
2020. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

3 netes oldal címét meg adom olvasd el hasznos tanácsok vannak benne:

Keresési eredmények

Internetes találatok


A mentális egészség megőrzése időskorban - OTSZ Online

otszonline.hu › betegtajekoztato › cikk › a_mentalis_eg...

2019. ápr. 29. - Időskorban a memória hanyatlása, a depresszió, a szorongás és a demencia sok gondot okoz. ... A mentális egészség megőrzése időskorban ... Ezenkívül hasznos lehet minden olyan tevékenység, amely a jobb és ...


Egészséges idősödés - PTE ETK - Pécsi Tudományegyetem

www.etk.pte.hu › sport2 › EgeszsegesIdosodesJ

PDF

31. 2.3.2. Az egészséghez, egészségmagatartáshoz való viszony időskorban . ... elsősorban a kapcsolati háló megőrzésére kell, hogy irányuljanak, mert a társas ... az idősek nem alkotnak homogén csoportot, sokféle szükségletük lehet; ...

Írta: LKR Erzsébet - ‎Kapcsolódó cikkek


Időskori táplálkozás - Egészségtükör.hu

www.egeszsegtukor.hu › ferfitukor › idoskori-taplalkozas

A táplálkozás minden életkorban szolgálhatja az egészség megőrzését, de lehet ... A túlzástól mentes fűszerezés, ha lehet, időskorban még fontosabb, mert ..

2020. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Pszichésen is jót tenne találni egy állást amiből normálisan lehetne élni (tovább tanulással, kapcsolatok kialakítása...) Pozitív életszemlélet... stb.
2020. okt. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!