Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Puffadásos panaszaim vannak. ...

Puffadásos panaszaim vannak. Kilátástalan a helyzet több orvosnál jártam több gyógyszert kipróbáltam. Szeretném ha olyanok írnának akik voltak ilyen helyzetben hova tudnék menni aki segít rajtam?

Figyelt kérdés

2,5 éve tart kisebb enyhüléssel 20 féle gyógyszert kipróbáltam

Négy gasztroenterológusnál jártam.

Tükröztek is vastagbél gyomor.

Minden negatív.

Lisztérzékenység negatív chronbetegség vizsgálat negatív.

Ételallergia minden negatív . Cukorterhelés is. Székletvérmeghatározás is.


Nagyon el vagyok keseredve mert a probléma miatt csontritkulásom lett a kevés mozgástól alig tudtam mozogni, csontjaim törtek több is és gerincsérvvel megműtöttek. A gerincem fél év után sem állt helyre 1-2 órát tudok állni egyszerre utánna ennyit kell feküdnöm vagy ülnöm plusz a nagy has kb. 6 hónapos terhesnek látszom amit sporttal különböző gyógyszerekkel értem el mert 9 hónapos terhesnek néztek.

3 kg-ot adtam le.A fogyás is nagyon nehezen megy. Nem eszem sokat. Valamiért nem emészt jól a szervezetem.



Válaszokat köszönöm.


2020. júl. 16. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a laktóz intoleranciát is nézték, ugye? Mert az nem allergia, de az ételallergiáknál biztos arra is gondoltál. Enzimeket is probáltál mint Kreon v hasonlók?
2020. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2 hónapig laktózmentesen étkeztem semmi változás nem volt.

Igen próbáltam a Kreont is meg Pangrol amibe valami amiláz lipáz ilyenek vannak, kicsit segitett de teljesen egyik sem.

2018 április óta van 2019. januárra 90 kg -ra hiztam.

A sok séta miatt kb fele akkora vagyok de a has nagy maradt .Természetellenesen nagy nem véletlen hogy terhesnek néznek mivel csak a has nagy. és az érzést nem kivánom senkinek.

Fél órát nem tudtam sétálni egyhuzamba emelkedő nehéz volt, és a gerincműtét miatt kellett sétálni.

Találtunk egy gyógynövényes szert GALLMET M nevezetű ami epesavat tartalmaz.

Ennél tapasztaltam nagyobb könnnyebbséget, akkor indult meg a séta.

De még mindig van puffadás.

2020. júl. 16. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy hány éves vagy és milyen nemű, széklet rendben van e, gyomorsavad rendben van e.

Egyébként több nő szenved benne mint férfi. Nekem is ez volt a bajom, ill. ilyesmi tünetek, de minden vizsgálat negatív volt, mármint amit a TB által el lehet végezni. Én rengeteget olvastam utána a neten, mígnem végül elmentem egy h2 kilégzéses vizsgálatra laktulózzal, ami szerintem pozitív volt. Csak azért írom hogy szerintem, mert ahogy bejött a vírus már nem tudtam elvinni az eredményt gasztoenterológushoz, elég volt nekem a fizetős vizsgálat. Na innentől én kúrálom saját magam. Sajnos ez a ratyi egészségügy rákényszerít.

Én jelenleg oxitarmot szedek, az segít valamennyire, és áttértem a növényi étrendre. Minimálisan még puffadok de már nem annyira.

2020. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a laktulóz pozitív, arra Normixot írnak fel.
2020. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

44 éves vagyok úgy érzem a gyomorsavlekötő tabletta is segít.

Én mindent maszekba csináltattam elegem van nincs megoldás de a pénzem kellett.

Valami ureáz teszt eredménye is negatív lett. a h 2 kilégzés az milyen vizsgálat?


Úgy érzem tehetetlen vagyok mindent ki fogok probálni mert ez borzalmas.


Egy gasztros irt fel normixet is szedtem jó volt azóta nem irják fel.

2020. júl. 20. 12:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Probiotikumok közül se mindegy, milyet szedsz, nekem pl a Progastro vált be kizárólag. Előtte nekem is kellet vmikor Normixot szednem.
2020. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A h2 vizsgálat során laktulóz tartalmú löttyöt itatnak veled, és bizonyos időnként bele kell fújni egy kis csövön keresztül a műszerbe. Nem fájdalmas, de ott kell ülni 3-4 órán át.
2020. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem lehet idegeskedés, rendszertelen étkezés miatt?

Nekem ha van akkor az az idegeskedés miatt szokott lenni, de olvastam ha ritkán eszel akkor az is okozhat ilyet

2020. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Valamint sokat segíthet ha a szervezeted fel dolgozol és olyat eszel ami segít az emésztésednek
2020. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is gyakran voltak ilyen panaszaim
2020. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!