Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a pánikbetegségből?...

Van kiút a pánikbetegségből? Kihez forduljak segítségért? Van rá esély, hogy egyszer élhessek normális teljes életet?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem mióta vagyok ilyen,csak arra emlékszem,hogy úgy jártam kisiskolás koromba iskolába,hogy minden reggel öklendeztem,ez egyre erősebb lett utána már utazni se nagyon tudtam hosszabb távra.Most 15 éves vagyok és eljutottam egy olyan pontra,hogy azt mondom ez már nem élet,mert rosszabb napokon(ami sajnos kb egy évem 90%-át teszi ki),ilyenkor ki se bírok otthonról mozdulni,vagy,ha ki kell,mert muszály akkor beveszek egy doboz dedalont és egész nap vízzel mászkálok mindenhova,meg reszketek,és még a szomszédba se tudok átmenni rosszullét nélkül.Van ebből kiút?Kihez lehet fordulni ezzel a problémával?A válaszokat köszönöm.

2017. máj. 3. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem biztos, hogy pánikbetegség. Annak nem a hányinger az elsődleges tünete.

Lehet pl szociális fóbia is.

2017. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Van belőle kiút, de magától nem fog elmúlni.Először is mondd ezt el a szüleidnek.Vagy egy/több olyan embernek, akiben megbízol. Nagyszülő, tanár, iskolaorvos. Valószínűleg szorongásos betegséged van (szociális fóbia), de ezek jól kezelhetőek, és meg lehet belőle gyógyulni. Szakemberhez (pszichológus) kell fordulni, ő fog tudni segíteni neked! Nagyon fontos, hogy ne gyógyszerezd magad! Veszélyes, és hosszú távon többet árt, mint használ!
2017. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!