Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egyszer gyógyszer függő...

Ha egyszer gyógyszer függő voltam, soha többé nem használhatom az adott gyógyszert?

Figyelt kérdés
benzodiazepin (xanax) függő voltam (vagyok) nem használom hosszú hónapok óta a xanaxot, de végig éreztem és talán most a legjobban, hogy szükségem lenne rá. Nem az eufórikus hatása miatt, hanem tényleg "kezelés, gyógyítás" miatt....ha függő voltam tőle? (napi 15-20 ment le plusz egyéb szerek) akkor már soha többet nem is használhatom függőség nélkül? Viszont ebben az esetben a pánik betegséget a súlyos depressziót, szorongást és egyéb személyiség zavart, hogy lehetne kezelni? úgy érzem szükségem lenne rá...nagyon...lenne aki kontrolállná, hogy-hogy szedem, de nem szeretnék el menni orvoshoz se amíg nem tudom, hogy lehetne-e vagy nem
2020. júl. 16. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

BenzoD nagyon kemény függőséget okoz.

Az nem "egy gyógyszer", hanem a legaddiktívabb gyógyszerek egyike.


Örülj, hogy le tudtál róla jönni. Kaptál egy második életet.

2020. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kaphatod többé, de tényleg örülj, hogy le tudtad tenni. A gyógyszer nem gyógyít, tévedés, csak tünetet kezel. A bajodat pszichiáter tudja kezelni terápiával és a megfelelő gyógyszerrel. A Xanax nem a depresszióra való.
2020. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Más is tud segíteni, mint az aktív mozgás, és más pszichológiai kezelések, diéta is (pl keto)... Nincs egy fajta gyógymód. Próbálgatás is segít.

Ellenben a gyógyszerek függőségére érdemes figyelni.


Keress más fajta antidepresszánst. Nekem a teljesítmény túra is bejött, a meditáció és kutya menhelyen sétáltatás is.

Nekem másfajta depresszióm van, olyan, ami a céltalan és értelmetlen élet miatt alakult ki, ami a munka és a társadalmi nyomasok okoztak. Nekem ez könnyebben gyógyítható pszichológiai módszerekkel. Pedig volt, hogy 2 hétig nem is ettem semmit csak feküdtem a földön, mert az ágyhoz sem volt kedvem és néztem a pókot a sarokban. Blöáh... Jó szar volt.


Van, akin a gyógyszer segíthet. De ahhoz kell egy gyógyszerész, aki a függőséget kordában tartja... Ahhoz meg nem keres senki eleget. Pl a "Depression the secret we share" TED előadás erről szól. Az imagine dragon és Jordan Peterson Pont ez ellenkezőjét vallja.


Mikhaila Peterson meg emberi kísérleteket haj végre a családján és magán és látja, hogy mik azok az ételek, amik depressziót okoznak és mi az, ami nem.

2020. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval, ha el mennék orvoshoz nem adná vissza??
2020. júl. 19. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!