Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek autoimmun betegsé...

Ha valakinek autoimmun betegsége van, (mint pld nekem) konkrétan pajzsmirigy alulmüködése (strumája), attól még ugye az nem jód érzékeny és használhatok jódot tartalmazó gyógyszereket? Egyébként szedek rá gyógyszert.

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy pajzsmirigyre jódozott sót kell enni...:/

Miért nem kérdezed meg az orvost?

Itt sajnos senki nem tud biztosat mondani,és komoly baj is lehet abból,ha olyan gyógyszert veszel be,amire érzékeny vagy...

2015. febr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alulműködéskor kell enni jódozott sót, túlműködésnél kerülni kell.
2015. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én igazábol tul lettem adagolva,anno a legerősebb gyógyszert írta fel a dokim, mert úgy látta h kell, aztán most azóta le lett csökkentve, mert túlpörögtem, rosszul voltam, és azt javasolták h ne egyek jódozott sót, mert elég annyi a jódbol amennyit beviszek a gyógyszerrel a szervezetembe.
2015. febr. 25. 17:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Autoimmun pm alulműködésnél és túlműködésnél is tilos a jód.
2017. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!