Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek szélgörcs és...

Mit tegyek szélgörcs és hascsikarás ellen?

Figyelt kérdés

Elég gyakori probléma ez nálam, például, ha egy barátnőmnél vagyok akkor délelőtt még minden rendben van, délután viszont már folyamatosan ki kell szaladnom, mert szélgörcseim vannak és hát elég kellemetlen helyzet.

A másik probléma a, hogy úgy érzem sokszor, hogy hasmenésem van, és rohanok a mosdóba, de akkor kiderül, hogy nem is kell wc-znem, aztán vissza megyek és ismétlődik újra meg újra, és ezek mindig akkor vannak, ha vagyok valahol vagy valakivel (leszamitva a szélgörcsöket,mert az mindig van)

Mi lehet az oka és mit tegyek ellene?



2020. júl. 17. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a gondom. Aztán a covid miatt elvesztettem a munkahelyemet, és nagyon sokat javult a dolog. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nálam valószínűleg a munkahelyi feszültség és az okozhatta a gondot, hogy nem akkor wc-ztem amikor kellett, hanem amikor szabad volt a mosdó, és amikor volt rá időm. Tehát ha pl. délelőtt tízkor jött rám a nagydolog, akkor nem tudtam elmenni mert vagy mítingen voltam, vagy foglalt volt a mosdó, ebből ebéd után általában olyan hascsikarás és szélgörcs keletkezett, hogy majd elpusztultam. Hátha nálad is ez a gond.
2020. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze lelki eredetű is lehet, de okozhatja laktóz intolerancia (az nàlam ugyanígy volt és sajnos nem hatott a laktáz tabletta, a mentes étrend vált be), de lehet még a bélflóra felborulása antibiotikum után, kontaminált vékonybél szindróma, lisztérzékenység és sok egyèb. Gasztroenterológiai kivizsgálás kell. Addig esetleg laktózmentes étrend és probiotikum (pl Progastro, nekem sokat segített valamikor.)
2020. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az étrendre amúgy is figyelj, a chips és egyéb dolgok sok mindenkit puffasztanak, a csoki is. Bab, k betűs dolgok kerülése is javasolt.
2020. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Stressz. Szociális fóbia
2020. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Muszaj kivizsgaltatni. Siman lehet, hogy valamit nem birsz emeszteni, es ki kell iktatni az eletedbol.

Ez meg a legkonnyebb.

Lehet IBS is.

Sok mas is van, de legkezenfekvobbnek tunik, hogy nem birsz elelmiszereket.

Ha kell, magan gasztroenterologusnal, de utanajarnek.

2020. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez gyakori probléma. Barátnőm kis lakásában annyira frusztráló volt, mert hiába mentem ki wc-re akkorákat eresztettem h szerintem még a szomszéd is hallota. Tanulj meg fingani előtte, dörrents oda neki!
2020. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!