Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan ismerősöd aki...

Van olyan ismerősöd aki elkapta a koronavírust?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy van e itt olyan akinek pl. egy családtagja vagy baráti körből is valaki elkapta a covidot és netán még kórházba is került vagy csak kisebb influenza tünetekkel megúszta? Nekem nincs ilyen és családban se senki nem hallott senkiről, hogy elkapta volna. Viszont ma hajnal óta kapar a torkom, folyik az orrom és köhögnöm is kell, bár ez bármi lehet nem feltétlen a korona. Eddig minden utasítást betartottam, így nem igazán félek tőle, bár mondjuk ki ettől még bári elkaphatja. Maga ez a vírus, hogy zajlik le? Pl. elsőnek úgy éreznéd mintha megfáztál volna aztán egyre gyengébb leszel vagy hogy történik pontosan? Azt tudom lázzal is jár, meg minden de kíváncsi vagyok arra is hogy ha valaki elkapja, bekerül a kórházba, akkor mennyi ideig marad ott ha meggyógyul?



2020. júl. 18. 05:07
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
93%
Legszomj az a tünet, amit figyelj. Nagy valószínűséggel nem az a korona, amit a SARS-2-cov terjeszt. Mostanában hűvösebb volt, könnyebb megfázni.
2020. júl. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos az utolsó percig szkeptikus voltam a vírust illetőleg. ( na nem vagyok tagadó,csak úgy gondoltam fel van fújva a dolog). Viszont nemrég a volt kolléganőm férje meghalt a szövődményben. Kindketten elkapták, a kollegina otthoni karanténban volt mert neki csak annyi tünete volt,hogy nem érezte a szagokat. A férjét viszont felvitték Bp-re helikopterrel és kb.2 hónapig volt gépen. 2 hete halt bele a szövődménybe habár a covidja már negatív lett. Alapbetegségről nem tudott, 60 éves sem volt a fickó. Ha jól tudom leállt a mája,veséje meg kómában volt. Sajnálom mert egy éve voltak házasok még csak. :(

Azóta kissé óvatosabb vagyok én is.

2020. júl. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
91%

Online buliban beszélgettem egy 40 éves prágai sráccal aki elkapta még a kijárási alatt. Ő csak a szaglását vesztette el. Úgy tűnik örökre mert csak részben jött helyre.

Anyukám barátnője is elkapta 47 éves sportos fitt nő. Nagyon beteg volt hetekig. Nem kért kórházi kezelést helyrejött otthon. De azt mondta nagyon rosszul volt alig állt a lábán és nagyon bánta, hogy nem vette komolyan. Maszk nélkül járt, sok helyre mindenkinek puszit adott a kijárási alatt is. Ez lett a vége.

2020. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
45%
Maradj otthon, igyál sokat, kúráld magad, ha rosszabbul lennél, hívd fel a dokit, gyógyulj meg hamar! Mindenkinél más lehet a lefolyása, te is tudod. Ne olvass remtorteneteket, mert rossz hatással van az immunrendszerre!
2020. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
60%
A dokit hívni előtte is lehet. A panaszokat meg tudja erősíteni telefonon keresztül is.
2020. júl. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen tünetekkel még fölösleges felhívni. Így is tök nehéz elérni az orvosokat sürgősebb ügyekkel is, egy kis torokkaparás, orrfolyás meg némi köhögés még igazán semmi, simán lehet pollenallergia is.
2020. júl. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
3%

"Ne olvass rémtörteneteket mert rossz hatással van az immunrendszerre" ??? Ez mi? :D

Te immunológus vagy és ez az új még egy napvilagra nem hozott kutatasi eredmény? :D

A horror filmeket is betiltottak a járvany alatt mert rossz hatással vannak az immunrendszerre? Ez a jársany tényleg az emberi hülyeség legmelyebb bugyrait hozza felszínre? Ketsegbeejtő. Kérdező egyeni hogy zajlik le. Van aki meg sem érzi van aki meg majd meg fullad köhög és magas láza van. Nincs mindenkire érvenyes forgatókönyv. A mrgelőzésre kéne gondot fordítani nem azt latolgatni lesz ha mert valószínű nem fogod elkapni.

2020. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
58%
2020. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
31%
Ez aztán a szakirodalom :D hellovidek.hu, magyarhírlap.hu valami horoszkópos oldal nincs? :D
2020. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
88%

Ott van Csókay is.



Amugy van, egy család. A 70 feletti nagymama kapta el durván. Durvabb volt, mint egy durva influenza. Mintha o is azt mondta volna, hogy nem erez most se szagokat, majdnem 2 honap utan se...azt hiszem, errr mondta, hogy biztos igy is marad mar...nem voltam kozel beszelgetes elejen ( nem feltem, csak épületben voltam,ok nem)

2020. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!