Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emésztési panasz. Mit tennétek?

Emésztési panasz. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Voltam orvosnál másfél hete, intolerancia gyanúval küldött tovább ezért elmentem magánlaborba, épp várom az eredményt.


Panaszok: általában napi 1 lágy széklet, ami szinte mindig reggel/délelőtt jelentkezik, estére már megkeményedne érdekes módon. Gázképződés, amit néha ilyen kutyorgás előz meg. Reggel émelygés, bár az már lehet az emiatt bennem levő stressz..(hipochondria (: )


Mikor indult ez az egész nagyjából egy hónapja, hirtelen jött és előtte semmi gáz nem volt. De ez így tök időszakosan van jelen, nem állandó problem, hanem napokig/1 hétig jó, aztán megint.. Nekem furi hogy a dokim egy székletvizsgálatot nem kért ki baktériumra/egyéb fertőzésre hanem egyből csak ilyesmire gondolt. Még az is megfordult a fejemben, hogy az ezen való stresszelésem miatt savtúltengés okozhat-e ilyet. Mert úgy tudom az tipikusan éjjel jelentősebb és reggelre okozhat lágy produktumot.


Ti mit tennétek, menjek vissza ezzel, vagy várjam meg az eredményt s aztán? Volt itt valakinek ilyen gondja, kiderült mi okozta?

Jelenleg csak probiotikumot (Linex) szedek. Vége lehetne már ennek, élvezném a nyarat de nagyon rá vagyok erre feszülve..



2020. júl. 20. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Hm. Az hogy így napszakosan változik az állaga nekem elég stressz gyanús.. A stressz tipikusan reggeli délelőtti kellemetlenségeket tud okozni, nekem olyankor vannak a gázok is, amik erősebb szúrós szagúak. Éjjel rendesen tudsz aludni, kipihened magad? Táplálkozásod mennyire rendszeres, nem borult fel a ritmusod?


Figyelj a doktorod szerintem tudja a dolgát, szerintem én is érzékenységet mondanék első körben, ma már nagyon gyakori a laktóz/laktulóz valami 30%-a a lakosságnak és asszem az tud okozni reflux -szerű tüneteket is. Glutén ritkább, de az is benne van a buliban.

Én megvárnám az eredményt - mikor kapod kézhez? - és elvinném a dokimnak kibogarásszátok. Ha nincs szignifikáns eltérés semmilyen összetevőre, akkor mehet egy székletvizsgákat (kérj nyugodtan) hátha lett valami mocsok fertőzés a belekben, vékonybél disbakteriózis, kontaminált bél, de még akár gyümölcsből valami parazita fertőzés is lehet bármi kórokozó, ki kell zárni. Az antibiotikum nélkül ott rakoncátlankodik, terjedhet is. Emberről emberre nehezen megy át, ezért nem törvényszerű hogy fertőzöd a familiát.

Emellett megnézhetik az enzimeket is, széklet emésztettséget, mert esetleg még az is lehet enzimhiány van.


De ha már itt tartunk és nagyon aggódsz, a stressz is lehet simán, az gyomorégést is okoz.. Szóval ja, kb bármi :D de a lelettel menj szépen vissza nyugi semmi drasztik nem lesz ez szerintem. Addig probiotikum, rendszerezd az étkezésed, mert életmóddal is lehet itt gond. Semmiképp!! Ne stresszeld magad!

2020. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huh hát ha így belegondolok tényleg sokminden lehet. Egyik ismerősömnek laktóz derült ki, neki nagyon ment a hasa és lett tőle bakteriózisa a vékonybélben, neki nagyon elszaporodott már, minden evés után fájt a hasa.

Ő kísért el a tesztre is, amúgy hát azt mondták kb 8-10 nap múlva kapom meg e-mailben, pénteken voltam. De ha már visszamegyek lehet a lelettel éri meg, mert addig nem vagyunk beljebb az igaz..

De ahj annyira félek tudom nem jó, de egy hipochonder mindig fél, ha ilyesmi van.

Családom már totál kivan - meg tufom érteni - hogy tuti semmi bajom csak idegeskedem ennyire.

Próbálom lekötni magam mindig, de nehéz. Az nyugtat meg, ha látom valamiről hogy oké negatív, vagy ha doki mondja hogy önnek semmi baja.

2020. júl. 20. 12:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha valaki idetévedne megjött az eredmény: tej lgG pozitív. Valószínű ő volt a ludas.
2020. júl. 22. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!