Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mégis miért fájhat a májam...

Mégis miért fájhat a májam környékén?

Figyelt kérdés
Voltam 2 hete vérvételen teljesen más ok miatt és az ASAT (aszpartát-amino-transzferáz) 90 u/l volt, a maximális 37 helyett. Azóta is elég gyakran fájdogál a hasam jobb oldala, de nem mindig. Múlt héten majdnem teljesen kimaradt, a tegnapelőtt azonban ismét.. a fájdalom mellett úgy érzem, hogy sokkal könnyebben fel is puffadok és estére elég kemény a hasam mindenhol. Hasmenésem nincs.. A doktornő akkor erre az értékre csak gyomorvédőt írt fel, de hétfőn vissza fogok menni. Egyébként 23 éves lány vagyok, egyáltalán nem iszom alkoholt, rendszeresen sportolok és nagyon egészségesen próbálok étkezni.. Úgyhogy ezért sem értem, hogy vajon mi okozhatja.
2020. júl. 23. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy az epédet érzed? Az jobb felül helyezkedik el. Nem ettél nehezebb fűszeres/zsíros kajákat montanában? Vagy nagyon összevissza? Mert lehet beepéztél.


Ilyenkor mondjuk a széklet/vizelet színe megszokott változni, de ha a májjal lenne valami akkor is jellemző, citromsárgát kakilnál - nem világosbarnát, rendesen sárgát - vagy pedig nagyon sápadt agyagszínűt.

Én erre ennyit tudok mondani, menj vissza a dokkerhez, mert mint írtad el is tért valami értéked. Nem küldött tovább semmire emiatt?

2020. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!