Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegeknek rendszeresen...

A cukorbetegeknek rendszeresen átlag felett van a vèrcukor èrtèkük vagy előfordul,hogy egy időre visszaáll a normál èrtèkre?

Figyelt kérdés
A hèten vizsgálják ki,hogy cukorbeteg vagyok-e mert otthoni mèrèsnèl kritikusan magas èrtèkeket mèrtem 32,8, 17,16..stb viszont olyan is előfordult,hogy normális volt 5,6. Ezt pedig nem èrtem.
2020. júl. 27. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nyílván, főleg ha nem pusztult el a hasnyálmirigyed teljesen, akkor ingadozni fog. De amúgy is.
2020. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

A cukorhaztartasunk nagyon osszetett. Nem mindegy mit eszel, mioyen idokozonkent es mennyit es mennyit es mikor mozogsz es mikor mersz.

En csak terhessegi cukorbeteg voltam, betartottam minden dietas eloirast, merlegen grammoztam a kajaimat es ugy mertem ahogy az en orvosom kerte es megis volt, amikor alacsonyabbat mertem mint idealis lett volna es volt hogy magasabbat. Magasabb ra mondta 20 percet setaljak olyankor es az tenyleg levitte. (Igaz nekem nem 32rol) de hat ugye baba volt a hasamban es az vopt a kiszamithatatlan plusz tenyezo (a telsoeoltak melle).

Meg ugye cukorbetegsg eseten a hasnyalmirigy mar nem igazan tudja lekovetni az inzulintermelessel az esemenyeket es emiatt is ugralhatnak az ertekek. Ha kivizsgalnak es sikerul utana beallitani egy jo dietat magadnak mozgassal egyutt (es gyogszerrel vagy inzulinnal a helyzet sulyossagatol fuggoen) akkor kesobb kar nem lesznek ennyirw kiugro ertekeid.

2020. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen az a cél hogy mindig normális legyen az érték!

De ezt viszonylag nehéz elérni. Egyébként nekem azt mondta anno a dokim hogy tartsam 10 alatt, az már jó.

2020. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekik is lemehet normálisra, de az számukra már veszélyes lehet.
2020. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól van kezelve a cukorbetegség, akkor van olyan időpillanat, amikor olyan cukrot lehet mérni, mint egy egészséges emberben.
2020. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!