Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire számítsak vastagbél...

Mire számítsak vastagbél tükrözésnél?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, hogy sajnos nem tudom elkerülni a vizsgálatot. Halogattam, ameddig csak lehet, mert rettegek tőle. Korábban volt egy traumatikus gyomortükrözésem, azóta még jobban félek. Valószínűleg csak altatásban merem bevállalni, ha egyáltalán meg merem tenni. Tudom, hogy az előzetes hashajtást sem úszom meg, amitől szintén tartok. Nem tudom, mennyire fájdalmas görcsöket idéz elő a hashajtó és tartok a vizsgálat utáni ébredéstől is a távozó gázok miatt. Altatásos vizsgálatnál is telefújják a vastagbelet levegővel, gondolom az is fájdalmas, mikor az távozik. Ha valaki megosztaná a tapasztalatait a vizsgálattal kapcsolatban, talán segítene. Egyelőre még gyűjtöm a lelkieeőt hozzá, de jobb, ha tudom, pontosan mire számítsak. Betegek beszámolójára van szükségem, mert az orvosok szerint minden csak kis semmiség, vagy a kedvencem: "kellemetlen". Ez azt jelenti, hogy valójában fájdalmas. A gyomortükrözést bevállaltam ébren, mert az orvos azt mondta, semmi az egész. Bár valójában nem fájt, mégis életre szóló traumát okozott. Az eredménye az lett, hogy rettegek a béltükrözéstől is, pedig könnyen lehet, hogy az életem múlik rajta. Ezért segítene a hiteles beszámoló, nem az, amivel az orvosok nyugtatnak. A másik, ami fontos, hogy ez hány nap kiesést jelent a munkából. Gondolom a hashajtás napja, maga a vizsgálat és utána, tehát minimum 3-4 nap kiesés. Szabadság vagy táppénz kell több napra. Az is hasznos lenne, ha valaki leírná, mennyi időre esett ki emiatt a munkából. Köszönöm.

2020. júl. 28. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Altatásban csináltattam. Az égvilágon semmi baj nem volt. Aludtam egy jót és ennyi. Meg csak nem is puffadtam utána. A hashajtás sem volt olyan vészes, mint gondoltam.
2020. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jah és én magánintézmenyben voltam, így este 7kor volt a vizsgálat. Aznap hashajtás, szóval egy nap esett ki. Másnap már dolgoztam.
2020. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A hsahajtas nem volt rossz, nem fájt Nem gorcsoltem. Utána nem voltam rosszul, akár másnap mar mintha mi sem történt volna.
2020. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagynénémnek volt altatásban szintén. Azt mesélte bement a kórházba aznap megvolt a hashajtás másnap a tükrözés. Semmi negatívat nem mondott. Nem fájt neki nem volt kellemetlen élmény. Nyilván az nem kellemes hogy folyton wcre kell menned de az sem volt fájdalmas. Akik ébren csinálták azok nem élvezték annyira a "műsort" mert fájt nekik közben. De szerencsére te aludni fogsz. Mire felébredsz nem lesz gond. Ez nem mély altatás szóval nem lesz hányás meg rosszullét. Bár nekem akkor sem volt.
2020. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!