Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A covid elleni vakcina elképze...

A covid elleni vakcina elképzelhető, hogy kötelező lesz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok oltásellenes, de nem szeretnék kísérleti patkánya lenni a gyógyszergyártóknak, főleg nem megkapni az első forgalomba kerülő oltást. Mivel nem is egyféle vakcinával kísérleteznek, és minden ember szervezete más, sok kétségem van a hatékonyságával szemben és tartok a nem ismert mellékhatásaitól. A higiéniára eddig is ügyeltem, ha mindenki legalább úgy viselkedne mint én, semmilyen járvány nem alakulhatna ki, így egyelőre ezt az oltast nem kérném magamnak.
2020. aug. 3. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Elősször tisztázni kéne, mit jelent a járvány szó... és hogy valóban volt e járvány... vagy csak mögöttes gazdasági érdekek... amúgy pont emiatt simán megtörténhet, hogy kötelező lesz... elvégre a maszk is kötelező... miközben a 10.000.000emberből 2000 beteg volt...
2020. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Kötelezővé akarják tenni, de nem fog menni. Nagyon sok ember lát már most is a dolgok mögé, és nem fogja hagyni magát.

Hatalmas lázadás lesz ellene, az tuti.

2020. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Én eddig úgy olvastam hogy nem lesz kötelező, pláne úgy hogy valószínű (még nem bizonyított)

1, 1,5 évig fog védeni a vakcina. Még nem ismerik a vírus működését teljesen. Arról is szó van a legelejétől hogy elég lenne a lakosság kb 70%-át beoltani és akkor megállítanák a járványt.

Én se fogok sorbanállni érte, várok majd pár hónapot de az se biztos hogy beoltatnám magam. Szüleim biztos be fogják magukat ottani mert már idősebbek, de még nem beszéltünk velük arról hogy várnának-e az oltással vagy nem. Én teljesen megértelek.

1. A maszk egy darab textil az arcodon és pár száz forint. A vakcina pedig bejut a véredbe plusz jóval költségesebb, nem nevezném még hasonlónak sem.

2020. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyen Miquel a nevem ha nem próbálják meg azzá tenni. Az ilyen "járványok" mindig akkor törnek ki, ha valami eladhatatlan gyógyszer áll halomban a gyógyszergyárakban. Mint pl a spanyolnátha. A Bayer által feltalált Aszpirinnek 1917-ben járt le a szabadalmi joga, és mivel a Bayer addig szépen kaszált rajta, minden gyógyszergyár nyakló nélkül kezdte gyártani. Ennek eredményeképpen hamarosan hegekben állt az eladhatatlan Aszpirin. Sebaj! Előkerült a spanyolnátha, és elhíresztelték, hogy a nagy (több dkg-os) dózisban alkalmazott Aszpirin hatásos ellenszer. Másik (távoli) földrészeken állítólag megtörtént csodálatos gyógyulásokat hoztak fel igazolásul. Egy baj volt, hogy ekkora dózisban az Aszpirin szétmarta a páciensek gyomornyálkahártyáját. Nem estek kétségbe, ezeket is ráírták a járvány számlájára, aztán 90 évre titkosították az anyagot.
2020. aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem vakcina sem lesz. Az orvosok arra sem képesek, hogy egy nyamvadt oltóamyagot elkészítsenek több mint fél év alatt.

Csak a "mennyen haza pihenjen" ehhez értenek. Azt a pénzt sem érdemlik meg amit kapnak.


Ja és köszönjük Kínának hogy elb**ta a következő jópár évünket....

2020. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, ismersz akár egyetlen beteget?...

Ezen gondolkodj el, mielőtt az orvosokat szidod...

2020. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5. Egy vakcina addig amíg eljut hozzánk elég sok kísérleten kell keresztülmennie. Ha fél év után jelentkeztek volna vakcinával azt mondtam volna hogy semmi esetre se adják be. Mert nem akarok kísérleti malac lenni. 6 hónap alatt nem lehet vakcinát kifejleszteni és forgalomba hozni. Ennek meg van a folyamata. Létezik olyan hogy kísérleti fázis, amit most amúgy is lerövidítettek azt hiszem, tehát most éppen már az embereken tesztelik csak nem tudom meddig. Muszály tesztelni. Ezért lesz meg a nagyközönség számára csak jövőre.
2020. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még elfelejtettem valamit. Gondolom nem lesz olcsó. Ha nem lesz kötelező nyilván magadnak kell fizetned. Ha kötelező akkor gondolom ingyenes lenne mert sok ember nem tudná kifizetni pl az egész családnak. De az meg nem érné meg senkinek. Ezért gondolom hogy nem lesz kötelező és biztos fizetni kell majd, esetleg nyugdíjasoknak és kismamáknak lesz ingyenes.
2020. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#2


Lázadás? Hol? Dehogy. Egymást fogják taposni az emberek a sorban, hogy hamarabb kaphassák meg az oltást.

2020. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!