Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet valami komolyabb baj...

Lehet valami komolyabb baj van? Többi lent.

Figyelt kérdés

Üdv!


3 hétig elhúzódó emésztési zavarokkal mentem el anno háziorvoshoz, aki intolerancia tesztre küldött. A teszt eredményét két hete kaptam kézhez, miszerint tejfehérje érzékenység pozitív lett. Így elkezdtem erre diétázni. Nagyjából 2 héten át már viszonylag jól voltam, normalizálódtak a dolgok.

Azonban hétfőn megjött a havim és azóta picit megy a hasam (napi egyszer) és most nagyon meg vagyok ijedve, mert ahohy tudom tartom én a diétát, de olyanok merülnek fel bennem, hogy mi van ha nem csak ennyi a bajom és pl crohnom van vagy ilyesmi, nagyon félek..

Már örültem hogy egy ideje jól vagyok és megvan a probléma kulcsa és ez most megingott bennem. Vagy menzesz befolyásolja ezt? Mert elején volt már hasmenésem, csak ez most megijeszt.

Valaki nyugtasson meg légyszi nagyon hipochonder vagyok.



2020. aug. 5. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Feketén fehéren kaptál egy leletet, tejfehérje érzékenységről. Ez egy olyan állapot, amire rendesen diétázni kell, még nyomokbanos kaját se ehetsz.

Egy: a menstruáció önmagában hasmenést okoz sok nőnél. Van akiknél nem csak az elején, mert nem csak görcstől lehet, hanem a hormonváltozástól eleve. Nézz utána.

Kettő : menzesz alatt felerősödnek a testben alapból jelen lévő problémák.

Három: azt is visszapörgetném mit ettem, alaposan nézd meg mert mondom egy nyomokbanos kenyér is akár okozhat panaszt. Ilyen előre csomagoltba majdnem mindben van. Barátnőm laktózos, ő maga süti inkább a kenyeret.


Másik meg térjünk már ki erre a crohn dologra, mert mindeki úgy írogatja manapság, mint a megfázást. A crohn egy viszonylag ritka, krónikus, durva betegség. Olyan markáns tünetei vannak, hogyha neked az lenne, nem érnél rá ide írogatni, minden kijönne belőled, fájdalmaid lennének. Volt már valaha bélgyulladásod? Na olyan. Láz, de minimum hőemelkedés, véres nyákos napi min.5-szöri hasmenés, kiütések stb.

Maradj picit a realitás talaján, ne olvasgass ilyenek után ha hipochonder vagy! Ez egy ételérzékenység ami van neked, plusz menstruálsz is mellé ennyi. Figyelj az étkezésedre és szedd a probiotikumod.

2020. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egész addig semmi bajom nem volt, míg meg nem jött. Első két nap görcsöltem, így még tegnap is ment a hasam, lehet most már csak rástresszelek a dologra és ettől van olyan érzésem.
2020. aug. 5. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval egyetértek, valószínűleg a menstruáció miatt van hasmenésed. Nyugodj meg, pár napon belül biztos vagyok benne, hogy el fog múlni:)
2020. aug. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

“ Egész addig semmi bajom nem volt, míg meg nem jött. ”


Akkor mi a kérdés? Már ez is elég erősen utal arra, hogy összefüggésben lehet a hasmenéssel. Az első nagyon jól leírt mindent.

2020. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a mensitők lett neked ez most rosszabb, fokozatosan helyreáll valószínű.

Más pozitív értéked amúgy nem jött ki? Akár csak enyhén is? Mert attól is lehetsz rosszul, ha olyat eszel nagyobb adagba

2020. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!