Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt crohn beteg, akinek...

Van itt crohn beteg, akinek írhatnék?

Figyelt kérdés
Sokat segítene, többen is írhattok, köszönöm!(:

2020. aug. 5. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Én leírom amit tudok róla, van ismerősöm aki az, de mással is beszéltem már akinek van. Gondolom tünetek érdekelnek, de NE diagnosztizáld magad előre semmivel! Legyen benned a tudat, hogy azért egy elég ritka betegségről beszélünk, amiben az öröklődés szerepet játszik, illetve már bizonyított, hogy a dohányzás jobban kihozza az arra hajlamos embernél. Ezért ha nálad egyik sem játszik, még kisebb az esély.


Szóval mindkét ismerősömnek igen markáns, durva tüneteik voltak. Egyiküknek úgy kezdődött, hogy napi 6x járt ki wcre nem vicc, tehát alig maradt meg benne valami. Ettől természetesen fogyott is. Itt még össze vissza küldözgették, neki meg tippje nem volt mi ez. Aztán kiütései lettek, nagyon viszketett neki, random belázasodott, nem múlt a hasmenés és a szeme is begyulladt, majd a véres széklet vezetett végre oda, hogy felállítsanak egy diagnózist.. Tehát ilyesmire kell gondolni.


Másik ismerősömnek tipikus bélgyulladásos tünetek, olyan hasfájása volt, hogy vakbélgyanúval fogták bent, napi 10 hasmenés, nála is volt vér. Sokkal gyorsabban jöttek rá mi van.


Mondják, hogy szerteágazók a tünetek, de ezek a legáltalánosabbak. Túlnyomórészt elég kemény tünetekkel jár. De ha valakinek hasonló tünetei vannak se gondolnak egyből erre, mert sok más oka lehet allergia, érzékenység, IBS stb.

Ne gondolj egyből erre, ha kételyek miatt írtad ki a kérdést! Azért tényleg igen ritka.

2020. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Férjemnek az van, nem akarom elkiabálni de szerencsére alszik a betegsége 1 éve és gyógyszeres kezelés nélkül van. A tüneteket már fentebb leírták, annyit hozzátennék, hogy férjem sokat fogyott mert semmit nem tudott megenni, mert neki kiütések voltak az egész nyelőcsövében. Beltukrozes aztan elárulta hogy ez van neki. Sokáig immunszuppresszív gyógyszert szedett (10 evig) de mivel azóta alszik a betegsége, semmi tünet nincs, gyógyszert sem szed, remélem így marad sokáig.
2020. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem köszi a válaszokat.

Az az igazság, hogy nagyon félek tőle, hogy van e esély rá hogy az van nekem.. De tudom, hogy sokszor IBS van a háttérben vagy ételallergia és azzal is téveszthető.


Voltam IgG teszten, ahol kijött nekem a tejfehérje pozitívra, valamint a tojás is enyhén pozitívra. Elhagytam a tejes dolgokat, 2 hétig semmi bajom nem volt, normális lett a székletem. Hétfőn megjött a menstruációm és borult minden, keddig konkrétan ment a hasam, azóta lágy a székletem. Tegnap reggelire mondjuk ettem egy adag tojásrántottát és elgondolkoztam, esetleg az is okozhat e már problémát és tüneteket nálam. Mert pont ugyanúgy vagyok, mielőtt kiderült a tejérzékenységem (napi 1 lágy széklet, diszkomfort, étvágytalanság, szelesség)


Hallottam, hogy menzesz alatt sokkal érzékenyebb a has és lehet ezért a tojásra is reagálhatok így?

2020. aug. 6. 08:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kijött pozitívra a tojás is, ne egyed! Magában főleg ne, szerintem ne csodáld, ha szarul lettél tőle.

Ha enyhe, lehet nyomokbanos dologtól/adalékként nincs bajod tőle, de azért magába pár tojást bevágni, azt lehet nem tolerálod.

2020. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Végül kiderült-e, hogy Crohn-betegség?
2020. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!