Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek oda írhatom a...

Szerintetek oda írhatom a dátumot az orvosi igazolásra? (több lent)

Figyelt kérdés

Pénteken nem voltam suliban, mert beteg vagyok. Még aznap elmentem a háziorvoshoz, ő adott igazolást péntekre, és azt mondta, hogy hétfőre már biztosan jobban leszek, úgyhogy hétfőn már mehetek suliba. De még mindig beteg vagyok, úgyhogy a szüleim azt mondták, hogy holnap még ne menjek.

Itt az igazolás:

[link]

Az lenne a kérdésem hogy a 09.22- mellé oda írhatom-e, hogy 25.? (tehát, hogy 09.22-25)

A pecséten ott van, hogy 22.-én állították ki az igazolást.



2017. szept. 24. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, mert más lesz az írás, más a tinta. Inkább menj vissza holnap.
2017. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem. Oda van írva, hogy A MAI NAPIG. És a dátum. Tehát 22.-e utánra már nem érvényes az igazolás, bármit is írsz oda.

Másrészt pedig felismerhető lenne, hogy más az írás. Semmi szükség papírhamisításra meg hazudozásra, ha még mindig beteg vagy, akkor szépen visszamentek a dokihoz és ír még egy igazolást, ennyi. Vagy igazolják a szüleid.

2017. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a "mai napig" azt jelenti, hogy a kiállítás napjáig, tehát valóban 1 napra szól.

a taár nem hülye, látni fogja, hogy nem oké.

Ha még mindig beteg vagy, amúgy is vissza kellene menni az orvoshoz, mert talán lehet, hogy kellene (más) gyógyszer.


amúgy igen, előfordul, hogy az orvos rábízza a szülőre a hiányzás utolsó napját, sőt én is kaptam diákként olyan igazolást, hogy mondta a dr.nő, hogy írjam majd rá az utolsó napot... pusztán csak azért, hogy ha meggyógyultam, már ne menjek vissza a betegek közé az igazolásért.

de ez azért elég kivételes dolog, ehhez tudnia kell az orvosnak, hogy nem fog vele visszaélni az ember.

2017. szept. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!