Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől izzad és viszket az...

Mitől izzad és viszket az ágyékom?

Figyelt kérdés
A jobboldali ágyékom és a zacsim egyik része nagyon viszket és izzad ,vakarás után olyan "pálott" bőr jön le róla ---a szaga is kellemetlen. Mivel kezeljem??? /uszoda -lehet,hogy ott kaptam el valamit?

2020. aug. 8. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Látsz rajta piros foltokat? Ha a melegtől, vagy a fürdés hiányától nem lehet, akkor gombás fertőzést kaptál Canestennel tudod kezelni, érdemes napi többször 2 hétig.
2020. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Canesten nem használt,már próbáltam
2020. aug. 8. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem használt, akkor irány a bőrgyógyászat jövő héten.
2020. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján az izzadás+gomba együtt okoz ilyent. Egy nagyapáink gyógyszere erre: 1 dl tömény alkohol, 1 gr mentol és 3 gr szalicil feloldva benne. A gyógyszertárban minden kapható hozzá, ha a dokiddal feliratod, el is készítik. Ezzel bekenve a viszketés azonnal, a többi 2-3 nap alatt múlik. Arra vigyázz, hogy a húgycsövedbe ne jusson, mert nagyon csíp.

Én a lábujjaim között használom ezt, ott van ugyanolyan tünetem, mint neked. És ha tehetem, mezítláb járok. Ha teheted, senki nem látja, akkor szellőztesd, otthon járj alul meztelenül. A keresztapám körzeti orvos volt, tőle a tanács és a recept.


Egy másik tanács, ez nem orvosi rendelvényre, csak egy megfigyelés:

Az öcsém összeszedett valamilyen élősködőt, ami hasonló tüneteket okozott. Nem akart orvoshoz menni, és egyszer pityókásan befújta Kemotox-al. Elmúlott neki.

2021. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!