Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek mitől jelentkez...

Ezek a tünetek mitől jelentkezhetnek, megéri orvoshoz menni vele?

Figyelt kérdés
Amikor bármilyen aktivitást végzek, ami komolyabban igénybe veszi a szervezetet, például lemegyek a haverokkal focizni 1-et vagy reggel elmegyek futni,vagy gyakszán nehéz tárgyat, alkatrészt emelek miután befejeztem a mozgást leülök és lenyugszom nem megy vissza a pulzusom normál állapotba, hanem olyan mintha egyet a szívem "félreütne" és utána elkezd méggyorsabban verni. Légszomj nincs hozzá általában de már előfordult. Továbbá gyakran fáradt vagyok pedig alszom rendesen. Mostanában libidó csökkenést is észlelek olyan másfél-2 hete. Néha elkap a pánik hogy úristen most mi lesz de az kb 2 percig tart de utána a tünetek ugyanúgy fennmaradnak, mindezekhez melegintolerancia társul, 28 fok felett már úgy izzadok mint a ló. Este az ágyban fekve is szoktam ritkán érezni, hogy nem nyugalmi a pulzusom bár az lehet a történtek miatt generált stressztől is. Amit viszont nem értek hogy a vérnyomásom 120/80. Valaki jár/járt hasonló helyzetben? 18/f

2020. aug. 8. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ilyenek velem is előfordulnak, nálam ezek a tünetek általában a meleggel jönnek. Én nem voltam vele orvosnál, mivel tényleg csak melegben jön elő, nagyon rosszul viselem, főleg a párás időt. Ha megnyugtat, szerintem bátran kérdezz rá orvosnál, azzal bajt nem csinálsz.
2020. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Kicsit megnyugodtam, orvost mindenképp felkeresek.
2020. aug. 9. 02:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az orvos alapos, kikérdez az életmódodról is.


Úgy néz ki vegetatív testi funkcióid (idegrendszered) erőst kibillent egyensúlyi állapotából. Látatlanba, az életmóddal hoznám összefüggésbe. Nyilván pillanatnyi körülmények is bejátszanak, de pl. az időjárás abban az esetben tud ilyen erősen hatni, ha már a tested önegyensúlyozó ereje nehézségekkel küzd.


Amit életmód alatt értek:

1. Étkezések időpontjai, rendszerességük

2. Ételek, ítalok mennyisége minősége (alkatfüggő, kinek mi árt/tesz jót)

3. Idegi terhelés: számítógéphasználat, monitor nézés, szexuális élet (önkielégítés is)

4. Pihenés: alvás mennyiség és különösen fontos, hogy mikor alszol.


Ezek köszül bármelyik huzamossan rosszul csinálva gondot okoz idővel. De "nagyszerűen" erősítik is egymás az egyensúly kibillentésében.

2020. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen most hogy mondod valószínűleg itt lesz a hiba. Hogy erre miért nem gondoltam, ezentúl megpróbálok változtatni, ahogy csak tudok szépen fokozatosan!
2020. aug. 9. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!